niedziela 01 sierpnia 2021

Jarosława, Justyny, Nadziei

17°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

We Władysławowie uczcili 80-tą rocznicę sowieckiej agresji na Polskę

We Władysławowie uczcili 80-tą rocznicę sowieckiej agresji na Polskę - foto: UG Władysławów
foto: UG Władysławów 

80. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę, delegacja z Urzędu Gminy Władysławów z Wójt Gminy Elżbietą Klanowską na czele oraz Przewodniczącą Rady Gminy – Krystyną Michalak w asyście harcerzy ze Szkoły Podstawowej we Władysławowie złożyli wiązankę kwiatów oraz zapalili znicz pamięci pod pomnikiem ,,Tym, co za Ojczyznę… walczyli cierpieli ginęli…” ku chwale Polaków bohatersko walczących o wolność Ojczyzny.

We wtorek 17 września br  mieszkańcy gminy Władysławów z pochyleniem głowy wracają do tych pamiętnych wydarzeń przepełnionych krwią i cierpieniem, by oddać hołd Bohaterom, którzy życie swoje oddali w obronie Ojczyzny-Polski.

reklama

Data 17 września powinna być utrwalona w świadomości nie tylko wszystkich Polaków, ale także i innych narodów, ku przestrodze, by przyszłe pokolenia nigdy nie zaznały podobnego cierpienia. Społeczeństwo polskie mimo miażdżącej przewagi wrogów, działań skazanych na porażkę, ogromu zniszczeń, nie poddawało się i z zaciętością broniło niezależności i sprawiedliwości.

źródło: UG Władysławów

Podobne artykuły

Jednogłośne absolutorium i wotum zaufania dla...

Jednogłośne absolutorium i wotum zaufania dla Wójt...

2 lip.
Władze miasta i powiatu oddały cześć...

Władze miasta i powiatu oddały cześć pomordowanym w...

13 kw.
Maseczki ochronne dla jednostek OSP z gm....

Maseczki ochronne dla jednostek OSP z gm. Władysławów

28-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama