poniedziałek 09 grudnia 2019

Anety, Leokadii, Wiesława

reklama

We Władysławowie uczcili 80-tą rocznicę sowieckiej agresji na Polskę

We Władysławowie uczcili 80-tą rocznicę sowieckiej agresji na Polskę - foto: UG Władysławów
foto: UG Władysławów 

80. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę, delegacja z Urzędu Gminy Władysławów z Wójt Gminy Elżbietą Klanowską na czele oraz Przewodniczącą Rady Gminy – Krystyną Michalak w asyście harcerzy ze Szkoły Podstawowej we Władysławowie złożyli wiązankę kwiatów oraz zapalili znicz pamięci pod pomnikiem ,,Tym, co za Ojczyznę… walczyli cierpieli ginęli…” ku chwale Polaków bohatersko walczących o wolność Ojczyzny.

We wtorek 17 września br  mieszkańcy gminy Władysławów z pochyleniem głowy wracają do tych pamiętnych wydarzeń przepełnionych krwią i cierpieniem, by oddać hołd Bohaterom, którzy życie swoje oddali w obronie Ojczyzny-Polski.

reklama

Data 17 września powinna być utrwalona w świadomości nie tylko wszystkich Polaków, ale także i innych narodów, ku przestrodze, by przyszłe pokolenia nigdy nie zaznały podobnego cierpienia. Społeczeństwo polskie mimo miażdżącej przewagi wrogów, działań skazanych na porażkę, ogromu zniszczeń, nie poddawało się i z zaciętością broniło niezależności i sprawiedliwości.

źródło: UG Władysławów

Podobne artykuły

Szkoła Podstawowa nr 4 dla akcji

Szkoła Podstawowa nr 4 dla akcji "Szkoła pamięta"

5 list.
Szkoła pamięta - akcja MEN w Szkole Podstawowej...

Szkoła pamięta - akcja MEN w Szkole Podstawowej nr 5

4 list.
Turkowscy strażacy pamiętają o zmarłych kolegach

Turkowscy strażacy pamiętają o zmarłych kolegach

2 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama