środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Niecodzienna lekcja wychowania fizycznego w stajni Roka

Niecodzienna lekcja wychowania fizycznego w stajni Roka
 

W środę 9 października br. uczniowie międzyoddziałowej grupy usportowionej Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku  odbyli swoją pierwszą lekcję wychowania fizycznego w stajni Roka pana Romana Oblizajka. To nowa forma współpracy stajni Roka z podmiotami działającymi w szeroko pojętej kulturze fizycznej w naszym powiecie. 

Dzięki takim zajęciom uczniowie w tym przypadku uczniowie SP1, którzy nie mieli do tej pory styczności ze sportem jeździeckim, mają szansę poznać go i poszerzyć swoje formy aktywnego spędzania czasu wolnego.  Pierwsze zajęcia polegające na poznaniu specyfiki sportu jeździeckiego oraz stajni i jej mieszkańców były wstępem do nauki jazdy konnej i być może uprawiania w przyszłości tej pięknej dyscypliny.

reklama

Współpraca ze stajnią Roka która mieści się w Kowalach Księżych (gm. Turek)  jest pierwszym, ale zapewne nie ostatnim takim wyzwaniem.

materiał nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Podobne artykuły

Przed nami atrakcyjny październikowy weekend!...

Przed nami atrakcyjny październikowy weekend!...

21 paźd.
404 stypendia dla najzdolniejszych uczniów z...

404 stypendia dla najzdolniejszych uczniów z Turku!

16 paźd.
Przed nami ostatni weekend wakacji! Tylko u nas...

Przed nami ostatni weekend wakacji! Tylko u nas...

26 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama