poniedziałek 14 czerwca 2021

Bazylego, Elizy, Justyny

23°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Niecodzienna lekcja wychowania fizycznego w stajni Roka

Niecodzienna lekcja wychowania fizycznego w stajni Roka
 

W środę 9 października br. uczniowie międzyoddziałowej grupy usportowionej Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku  odbyli swoją pierwszą lekcję wychowania fizycznego w stajni Roka pana Romana Oblizajka. To nowa forma współpracy stajni Roka z podmiotami działającymi w szeroko pojętej kulturze fizycznej w naszym powiecie. 

Dzięki takim zajęciom uczniowie w tym przypadku uczniowie SP1, którzy nie mieli do tej pory styczności ze sportem jeździeckim, mają szansę poznać go i poszerzyć swoje formy aktywnego spędzania czasu wolnego.  Pierwsze zajęcia polegające na poznaniu specyfiki sportu jeździeckiego oraz stajni i jej mieszkańców były wstępem do nauki jazdy konnej i być może uprawiania w przyszłości tej pięknej dyscypliny.

reklama

Współpraca ze stajnią Roka która mieści się w Kowalach Księżych (gm. Turek)  jest pierwszym, ale zapewne nie ostatnim takim wyzwaniem.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka "Na sportowo i wesoło" w Szkole...

4 czerw.
Wideo: Kolejne serduszko na nakrętki w Turku....

Wideo: Kolejne serduszko na nakrętki w Turku. SP1...

2 czerw.
Uczniowie SP1 wygrywają z nauczycielami w...

Uczniowie SP1 wygrywają z nauczycielami w sportowym...

26 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama