piątek 18 września 2020

Ireny, Irminy, Stanisława

reklama

Nagrody dla ZSR w Kaczkach Średnich oraz Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół ZSR

Nagrody dla ZSR w Kaczkach Średnich oraz Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół ZSR
 

6 listopada 2019 r. w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się uroczysta Gala XX jubileuszowej edycji Konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” zorganizowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Do konkursu przystąpić mogły gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie i powiaty, podległe im instytucje lub organizacje i podmioty gospodarcze zarejestrowane na terenie województwa wielkopolskiego, w zakresie działań proekologicznych i prokulturowych. Ponadto, gminy miejskie  i organizacje pożytku publicznego mogły składać projekty dotyczące lokalnego oddziaływania w zakresie działalności proekologicznej zmierzającej do poprawy jakości powietrza i sposobu gospodarowania odpadami. W bieżącym roku do Konkursu zgłoszonych zostało 166 projektów.

reklama

Kapituła Konkursu wysoko oceniła projekt zrealizowany w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich w ramach działań prokulturowych: „Szkoła miejscem rozwoju artysty”. Uczestnicy projektu przekonali jury, że szkoła jest miejscem, w którym zdobywa się wiedzę, ale okres edukacji to także czas intensywnego rozwoju, twórczych poszukiwań, kształtowania się zainteresowań, które rozwiną się w dorosłym życiu. Sukcesy na scenie, podziw rówieśników, rozpoznawalność w lokalnej społeczności jest równie ważna dla młodzieży jak osiągnięcia szkolne. Zajęcia artystyczne w znacznym stopniu wspierają działania szkoły, integrują młodzież, sprawiają, że kontakt między nauczycielem a uczniem staje się mniej oficjalny, nawet przyjacielski. Wspólne pozalekcyjne działania są kulturalną formą spędzania czasu wolnego, inspirują też do samodzielnego rozwoju. Oprócz wielkiej satysfakcji wynikającej z uczestniczenia w jubileuszowej edycji, znalezienia się wśród wyróżnionych działań, szkoła została nagrodzona sumą 7000 zł.

Kolejny sukces przypadł w udziale Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół ZSR w Kaczkach Średnich. Za swój projekt: „OZE – przyszłością regionu tureckiego” zgłoszony w kategorii działań proekologicznych, oprócz braw Stowarzyszenie otrzymało aż 9000 zł. Wykorzystując bazę ZSR CKP w Kaczkach Średnich ,  zrealizowany został innowacyjny projekt skierowany do mieszkańców powiatu tureckiego. Miał on na celu zwiększenie świadomości ekologicznej  społeczeństwa (począwszy od najmłodszych jego członków, a skończywszy na seniorach), związanej z wykorzystaniem OZE, poprzez edukację z zakresu ekologii i ochrony środowiska, ukazanie możliwości i profitów płynących z wykorzystania źródeł odnawialnych. Działania w ramach projektu przekonywały dzieci, młodzież, rodziców i dziadków o konieczności ochrony środowiska, pokazały jak produkować „czystą“ energię, jak instalować ogniwa solarne, fotowoltaiczne, czy pompy ciepła. Głównym  celem była więc edukacja na temat odpowiedzialnego gospodarowania energią elektryczną.

Udział przedstawicieli ZSR i Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół ZSR w Kaczkach Średnich w uroczystej, jubileuszowej Gali Konkursu był niezwykle satysfakcjonujący, docenione bowiem zostały kulturalne i ekologiczne działania realizowane w pracy z młodzieżą.

reklama

materiał nadesłany

Nagrody dla ZSR w Kaczkach Średnich oraz Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół ZSR

Podobne artykuły

Stanowisko Organu Prowadzącego dla ZSR CKP w...

Stanowisko Organu Prowadzącego dla ZSR CKP w...

10 wrz.
Oświadczenie wicedyrektorów ZSR CKP w Kaczkach...

Oświadczenie wicedyrektorów ZSR CKP w Kaczkach...

9 wrz.
Kolejne zmiany w ZSR w Kaczkach Średnich. Czy...

Kolejne zmiany w ZSR w Kaczkach Średnich. Czy Jasak...

3 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama