wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Zarząd Dróg Powiatowych gani miasto za śliskie ulice.

Zarząd Dróg Powiatowych gani miasto za śliskie ulice. - foto: FB ZDP
foto: FB ZDP 

Zarząd Dróg Powiatowych w Turku podał dziś do publicznej wiadomości stan przygotowania do nadchodzącego sezonu zimowego na drogach będących pod opieką ZDP. Jak informuje ZDP pierwsze silniejsze przymrozki nie zaskoczyły drogowców odpowiedzialnych za drogi powiatowe w odróżnieniu do ulic należących do miasta.

Jak powiedział podczas XIV Sesji Rady Powiatu Tureckiego Kierownik Andrzej Paruszewski, przygotowania do tego sezonu zimowego w związku z utrzymaniem przejezdności dróg rozpoczęły się już wiosną. Zorganizowano wtedy przetarg na zakup piasku i soli do wykonania mieszanki. Zapas mieszanki wynosi 4 tys. ton. We wrześniu rozpisano przetargi na wynajem pługopiaskarek.

reklama

Jak co roku drogi na terenie Powiatu Tureckiego zostały podzielone na 5 rejonów i miasto Turek. Dobra i Tuliszków zgodnie z porozumieniem wykonują zadanie zimowego utrzymania dróg na terenie tych miejscowości we własnym zakresie.

Aby umożliwić bezpieczne i sprawne poruszanie się siecią dróg na terenie powiatu ze swoich zadań muszą wywiązywać się wszyscy zarządcy dróg - krajowi, wojewódzcy i miejscy. Niestety drogi miejskie dziś rankiem były niebezpiecznie śliskie zwłaszcza na Placu Wojska Polskiego - informuje w komunikacie ZDP.

źródło, foto: FB ZDP

Podobne artykuły

Koniec z plastikowym rondem na Kolskiej Szosie....

Koniec z plastikowym rondem na Kolskiej Szosie....

20 sierp.
Listy do redakcji: Niekoszona trawa przy...

Listy do redakcji: Niekoszona trawa przy drogach...

23 maj.
Ćwiczenia na kruchym lodzie w PSP Turek

Ćwiczenia na kruchym lodzie w PSP Turek

6 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama