czwartek 03 grudnia 2020

Hilarego, Franciszki, Ksawery

reklama

Elżbieta Karwacka nowym dyrektorem ZSR w Kaczkach Średnich. Krzysztof Świerk odchodzi

Elżbieta Karwacka nowym dyrektorem ZSR w Kaczkach Średnich. Krzysztof Świerk odchodzi  - foto: FB Krzysztof Świerk / OSP Brudzew na facebook
foto: FB Krzysztof Świerk / OSP Brudzew na facebook 

W dniu dzisiejszym, tj 16 stycznia 2020r. kandydaci zgłoszeni do konkursu: Elżbieta Karwacka oraz dotychczasowy dyrektor, Krzysztof Świerk mieli możliwość zaprezentowania się przed komisją konkursową w Starostwie Powiatowym.

Głosowanie oraz prezentacja kandydatów przed komisją była tajna. W skład komisji konkursowej wchodzili przedstawiciele organu prowadzącego w ilości 4 osób, Z kuratorium oświaty także 4 osoby, 2 przedstawicieli rady pedagogicznej, 2 osoby z rady rodziców i 3 członków związków zawodowych. 

reklama

W wyniku przeprowadzonego głosowania komisja konkursowa wybrała na dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich Elżbietę Karwacką. Teraz wybór komisji konkursowej musi zostać zatwierdzony przez Zarząd Powiatu, co prawdopodobnie będzie miało miejsce i już w tej kwestii nie dojdzie do żadnych zmian.

Wszystkie osoby liczące na ponowny wybór na 5-letnie zarządzanie placówką w Kaczkach prawdopodobnie zasmuci fakt o porażce Krzysztofa Świerka w ubieganiu się o stanowisko dyrektora. Choć nieznane są jeszcze czynniki, które wpłynęły na taką a nie inną decyzję komisji, to z pewnością start w konkursie obecnego dyrektora z pozycji nauczyciela a nie dotychczasowego dyrektora miało znaczenie. Przypomnijmy, że Krzysztof Świerk z uwagi na niedogodny, dość wczesny termin rozpisania konkursu nie mógł przedstawić oceny jak zarządzał szkołą. Ocenę Kuratorium w  Poznaniu wydało po terminie zgłoszeń w konkursie. 

Zainteresowanie konkursem było niewielkie. Oprócz wspomnianego zgłoszenia obecnego dyrektora do konkursu zgłosiła się jedna osoba. Kontrkandydatką Świerka w walce o fotel dyrektora ZSR CKP na kolejne 5 lat była Elżbieta Karwacka - była dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalny w Brudzewie oraz była dyrektor Szkoły Podstawowej w Karszewie w powiecie kolskim (gmina Dąbie). Karwacka jest sekretarzem zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzewie. Pani Elżbieta próbowała bezskutecznie swoich sił w 2010 r. z ramienia PIS w wyborach na wójta gminy Brudzew.

MS

Podobne artykuły

Wideo: Drugie miejsce w konkursie filmowym...

Wideo: Drugie miejsce w konkursie filmowym PATRIA...

1 grudz.
Powiat Turecki inwestuje w edukację ekologiczną

Powiat Turecki inwestuje w edukację ekologiczną

2 paźd.
Dostawca marki Kubota potwierdza współpracę z...

Dostawca marki Kubota potwierdza współpracę z ZSR...

20 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama