piątek 25 września 2020

Aureli, Kamila, Kleofasa

reklama

ZPO: Czy doszło do sabotażu podczas studniówki ZSR w Malanowie?

ZPO: Czy doszło do sabotażu podczas studniówki ZSR w Malanowie? - foto: Archiwum Turek.net.pl
foto: Archiwum Turek.net.pl 

Pierwszy bal maturalny młodzieży szkół średnich 2020 już za nami. W sobotni wieczór w restauracji Hacjenda w Malanowie swojego poloneza odtańczyli uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. W trakcie przemówień poprzedzających wspomniany taniec doszło do niecodziennego zdarzenia, które w opinii wielu uczestników zakrawało na miano sabotażu skierowanego przeciw wystąpieniu jednego z gości sobotniego wieczoru. Mowa o tradycyjnej, zabarwianej humorem fraszce Jakuba Perlicha.

Jak co roku w trakcie przemówień poprzedzających studniówkę ZSR swoją fraszkę o szkole w Kaczkach Średnich prezentuje Przewodniczący Rady Rodziców, Jakub Perlich. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że dziwnym trafem w trakcie tegorcznej recytacji doszło do nieoczekiwanych charczeń z głośników w momencie, gdy Perlich kończąc wiersz doszedł do newralgicznego postscriptum związanego z niedawnymi wydarzeniami w Kaczkach Śr. Zakłócenia uniemożliwiły zrozumiałe wysłuchanie pierwszej części postscriptum przez zgromadzonych gości i młodzież.

reklama

Udało nam się dotrzeć do pełnej wersji wspomnianej fraszki, która brzmi:

PS
Organy piekły marnie,
w neokonkursu wannie.
Uczniów głosu nie słuchając,
inną dyrekcję wam dają.
W efekcie zając w buraczkach,
po którym rewolta we flaczkach.
Nie tego dla szkoły w Kaczkach,
chciała rodziców paczka.

I oryginalne nagranie z zauważalnymi zakłóceniami podczas recytacji:

reklama

Czy doszło do świadomego sabotażu? Komu nie na rękę było publiczne odczytanie fraszki? Prawdopodobnie nie dowiemy się już nigdy, ponieważ do chwili obecnej nie wpłynęło zawiadomienie do prokuratury o zbadanie sprawy. Faktem jest, że wśród licznych przemówień zaproszonych gości to właśnie recytacja „z usterkami” Jakuba Perlicha nagrodzona została najgłośniejszymi oklaskami i owacjami.

Z przymrużeniem oka
redakcja Turek.net.pl

Podobne artykuły

Dostawca marki Kubota potwierdza współpracę z...

Dostawca marki Kubota potwierdza współpracę z ZSR...

20 wrz.
Stanowisko Organu Prowadzącego dla ZSR CKP w...

Stanowisko Organu Prowadzącego dla ZSR CKP w...

10 wrz.
Oświadczenie wicedyrektorów ZSR CKP w Kaczkach...

Oświadczenie wicedyrektorów ZSR CKP w Kaczkach...

9 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama