wtorek 15 czerwca 2021

Jolanty, Lotara, Wita

21°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Karnawałowa zabawa w Szkole Podstawowej w Chylinie

Karnawałowa zabawa w Szkole Podstawowej w Chylinie - foto: SP Chylin
foto: SP Chylin 

Karnawał to czas radości i rozrywki. Znakomitą ku temu okazją jest zabawa choinkowa, na którą co roku do Szkoły Podstawowej w Chylinie przybywają nauczyciele, rodzice, absolwenci szkoły i mieszkańcy. To czas, w którym uczniowie z radością prezentują swoje umiejętności sceniczno–wokalne.

Choinkę Noworoczną w Szkole Podstawowej w Chylinie rozpoczęła dyrektor Ilona Grzelak, życząc wszystkim wspaniałej zabawy, jednocześnie prosząc rodziców i dzieci o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Jako pierwsze przedszkolaki zaprezentowały taniec „Zygzak”, a także przedstawiły „Rzepkę” Juliana Tuwima skradając inscenizacją serca publiczności. Uczniowie klasy pierwszej i drugiej przypomniały, jak słodka może być czekolada, prezentując przygotowany przez siebie układ taneczny, a także śpiewając piosenki królujące na listach przebojów. Drugoklasiści przygotowali inscenizację „O chorym misiu” opowiadającą o niedźwiadku i skutkach przejedzenia.

reklama

Karnawał kojarzy się z tańcem, dlatego podczas zabawy nie mogło zabraknąć piosenek do niego. Choreografię do piosenki Cleo przygotowali uczniowie klasy czwartej, a ich starsi o rok koleżanki i koledzy zaprezentowali się w hicie Alvaro. Z kolei młodzież z szóstej, siódmej i ósmej klasy zabrali publiczność w świat baśni. Ich przedstawienie, ku zdziwieniu widzów, nie rozpoczynało się od słów: „Dawno, dawno temu…”. Młodzi aktorzy zaprezentowali się bowiem w „Baśni o współczesnej śpiącej królewnie”. W scenariuszu nie zabrakło nowości technologicznych, a młody książę na ratunek księżniczce przybył najnowszą wersją sportowego auta. Zwieńczeniem choinki była wizyta św. Mikołaja, prezenty, a także loteria fantowa. Uczniowie po poczęstunku przygotowanym przez rodziców udali się do wspólnej zabawy biorąc udział w konkursach zorganizowanych przez nauczycieli.

Dyrekcja szkoły, Rada Rodziców i nauczyciele dziękują rodzicom oraz mieszkańcom Chylina za zaangażowanie w zbiórkę fantów, oraz udział w loterii. Zebrane fundusze pomogą w realizacji różnych przedsięwzięć w szkole podstawowej.

Podobne artykuły

Uczeń SP w Chylinie wśród laureatów konkursu...

Uczeń SP w Chylinie wśród laureatów konkursu "Popisz...

12-06-2020
Bawili się podczas II Balu Karnawałowego Osób...

Bawili się podczas II Balu Karnawałowego Osób...

04-02-2019

"Ach co to była za noc" czyli Bal Karnawałowy LGD TUR

29-01-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama