czwartek 01 października 2020

Heloizy, Igora, Remigiusza

reklama

Warsztaty kulinarne dla mieszkańców Brudzewa

Warsztaty kulinarne dla mieszkańców Brudzewa - fot. UG Brudzew
fot. UG Brudzew 

W dniu 04.02.2020r. odbyły się pierwsze warsztaty kulinarne w ramach POPŻ 2014-2020. Miejscem spotkania była remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzewie. W warsztatach wzięło udział łącznie 35 osób (pobierających żywność z Banku Żywności w Koninie). Warsztaty przeprowadzono w dwóch grupach: o godzinie 9:00 - osoby dorosłe, a o 13:30 - dorośli z dziećmi.

Spotkanie poprowadziła pani Bożena Palpuchowska - przedstawiciel Banku Żywności w Koninie we współpracy z pracownikiem socjalnym - Iwoną Ruda z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brudzewie.

reklama

Tematem warsztatów było „Zastosowanie ziół i przypraw oraz owoców i warzyw w codziennej kuchni - gotuję ze smakiem i nie marnuję - potrawy z warzyw, naleśniki, ciasta i ciasteczka domowe”. Przygotowane zostały potrawy tj. pyrczok, pasta z mielonki, jaj i ogórka, konfitura z czerwonej cebuli, biała kiełbasa w cieście, pieczone pierożki z konfiturą z dyni, naleśniki pizzerskie, makaron z sosem porowo-szpinakowym, bułeczki z kiełbasą, pizza domowa, czekoladowe ciasto z fasolą, domowe ciasteczka amoniakowe.

źródło: UG Brudzew.

Podobne artykuły

Wakacyjne spotkanie z ceramiką w Muzeum

Wakacyjne spotkanie z ceramiką w Muzeum

28 lip.
Muzeum Miasta Turku zaprasza serdecznie na...

Muzeum Miasta Turku zaprasza serdecznie na wakacyjne...

30 czerw.
Warsztaty najnowocześniejszego cukiernictwa w ZST

Warsztaty najnowocześniejszego cukiernictwa w ZST

9 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama