niedziela 01 sierpnia 2021

Jarosława, Justyny, Nadziei

18°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Jest zielone światło dla obwodnicy Grzymiszewa. Turek nadal bez wsparcia.

Jest zielone światło dla obwodnicy Grzymiszewa.  Turek nadal bez wsparcia. - Centrum Grzymiszewa / foto: Wikipedia
Centrum Grzymiszewa / foto: Wikipedia  

Zabezpieczono środki w budżecie państwa na prace przygotowawcze dla budowy obwodnicy Grzymiszewa. O planowanej inwestycji pisaliśmy rok temu kiedy to rozpoczęły się prace projektowe i podpisano stosowną umowę z Wykonawcą. Pozwoli to na uzyskanie wszystkich zgód i decyzji do końca bieżącego roku i ogłoszenie postępowania przetargowego.

Podstawowym celem budowy obwodnicy Grzymiszewa jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w miejscowości w ciągu drogi krajowej nr 72. Grzymiszew nie jest dużą miejscowością, natomiast droga krajowa przechodzi przez jej środek. Oprócz samego obejścia miejscowości trwają prace zmierzające do przebudowy fragmentu drogi krajowej 72 w kierunku Konina i Turku. Długość obwodnicy ma wynieść 2 km a łączna kwota przeznaczona na tą inwestycje to około 35 mln zł. 

reklama

Jak informuje Zarząd Dróg powiatowych w Turku inwestycja poprawi bezpieczeństwo mieszkańców, odciąży układu komunikacyjny raz zwiększy przepustowość w miejscowości. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego przede wszystkim pomiędzy Koninem a Turkiem, ale w dalszej perspektywie ruchu z kierunku Sieradza i Łodzi. Jest to ważna droga dla układu komunikacyjnego wschodniej Wielkopolski.

O inwestycji pisaliśmy w grudniu 2018: Obwodnica Grzymiszewa i rozbudowa DK72 z Tuliszkowa już niebawem

Na liście 100 obwodnic zapowiedzianych przez Ministerstwo Infrastruktury nie znalazła się obwodnica dla Turku.  Program 100 obwodnic w Polsce przewiduje wybudowanie w  Województwie Wielkopolskim obwodnic w 8 miejscowościach:Gostynin, Kalisz, Kaminna, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Strykowo, Żodyń i wspomniany Grzymiszew.

Jest zielone światło dla obwodnicy Grzymiszewa.  Turek nadal bez wsparcia.

Podobne artykuły

Umowa na projekt i budowę obwodnicy Grzymiszewa...

Umowa na projekt i budowę obwodnicy Grzymiszewa...

16 lip.
Wypadek z udziałem dwóch samochodów osobowych w...

Wypadek z udziałem dwóch samochodów osobowych w...

29 mrz.
Wideo: Czołowe zderzenie na DK72 w Wichertowie....

Wideo: Czołowe zderzenie na DK72 w Wichertowie....

24 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama