środa 27 stycznia 2021

Anieli, Juliana, Przemysława

reklama

Spotkanie Johna Crusta z młodzieżą w Dobrej

Spotkanie Johna Crusta z młodzieżą w Dobrej
 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrej od lat prowadzi działania na rzecz religijno-kulturowej tolerancji. Owocem tych prac jest uzyskanie przez kolejnych 6 lat tytułu „Szkoły Dialogu”. W marcu  Szkoła otrzyma następny, już siódmy tytuł. Oczywiście tego typu nagrody nie pojawiają się znikąd. To wymaga szeroko zakrojonej pracy zarówno tej fizycznej – w terenie (np. porządkowania znajdujących się w mieście żydowskich cmentarzy) – jak i intelektualnej – czyli spotykania się z ciekawymi ludźmi.

W poniedziałek, 10 lutego klasy siódme i ósme miały spotkanie z Johnym  Crustem – wykładowcą akademickim, podróżnikiem i dziennikarzem, a wcześniej wolontariuszem w Korpusie Pokoju USA, agencji pomocy humanitarnej, przez dwa lata nauczycielem języka angielskiego w szkole średniej w północnej Albanii, a także wykładowcą na uniwersytecie w Czechach. Obecnie John Crust zbiera materiały do swojej książki o żydowskich cmentarzach w okolicach Warty. Gość opowiadał o swoich żydowskich korzeniach oraz przybliżał żydowską kulturę. Spotkanie nie miało charakteru zwykłego akademickiego wykładu, ale stanowiło formę dialogu z uczniami. Okazało się, że wielu z obecnych na sali uczniów zdobyło się na bardzo otwarte i  ważne pytania, chociażby: „Dlaczego Żydzi byli utożsamiani z komunistami”?

reklama

Tematyka nie została wyczerpana do końca i Johny sam zaoferował kolejny przyjazd, gdyż  zaskoczył go poziom  merytoryczny pytań dobrskich uczniów. Spotkanie zorganizował  pan Marek Milczarek wraz z Pawłem Janickim. 

materiał nadesłany

Spotkanie Johna Crusta z młodzieżą w Dobrej

Podobne artykuły

Marcin Meller wirtualnym gościem biblioteki

Marcin Meller wirtualnym gościem biblioteki

19-12-2020
Przedświąteczne spotkanie z sołtysami z gminy...

Przedświąteczne spotkanie z sołtysami z gminy Malanów

14-12-2020
Już w piątek spotkanie z Marcinem Mellerem

Już w piątek spotkanie z Marcinem Mellerem

08-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama