sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Uczniowie ZS-P w Dobrej z wizytą w Sejmie RP i Telewizji Polskiej

Uczniowie ZS-P w Dobrej z wizytą w Sejmie RP i Telewizji Polskiej
 

W dniu 13 lutego 2020 r. uczniowie ZS-P w Dobrej wraz z opiekunkami: B. Bartosik, D. Górską, E. Górską i M. Jesionek uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, gdzie mieli niecodzienną okazję gościć w budynku Sejmu RP oraz siedzibie TVP.

Po przybyciu na ulicę Wiejską, przywitał nas pan poseł na Sejm RP - Ryszard Bartosik. Dzięki Jego uprzejmości mogliśmy poznać  strukturę,  zasady funkcjonowania oraz poczuć niezwykłą specyfikę miejsca, jakim jest polski Parlament. Zasiadając na galerii mieliśmy okazję przyjrzeć się pracy posłów w trakcie posiedzenia Sejmu. Niezwykle miłym akcentem, wartym podkreślenia, był fakt powitania naszej wycieczki przez samego wicemarszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego, który uczynił to w trakcie prowadzonych obrad. Podążając korytarzami gmachu sejmowego, mijaliśmy sale parlamentarne, konferencyjne, sale komisji oraz biura poszczególnych ugrupowań politycznych. Widzieliśmy tablice, m.in. upamiętniającą wizytę Jana Pawła II, jak również laski marszałkowskie z poprzednich wieków. Wchodząc do holu głównego  i obserwując mnogość kamer oraz liczebność dziennikarzy, utwierdziliśmy się w przekonaniu, że to, co widzimy często na ekranach telewizorów, to tylko niewielki fragment rzeczywistości parlamentarnej. Swoje zwiedzanie zakończyliśmy wspólnym zdjęciem w Sali Kolumnowej. Ostatnim punktem pobytu w siedzibie Sejmu był obiad w towarzystwie pana Posła Ryszarda Bartosika w sejmowej restauracji.

reklama

Po niecodziennej lekcji historii i patriotyzmu, która wzbogaciła naszą wiedzę o parlamentaryzmie, pełni niezapomnianych wrażeń udaliśmy się do budynku Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza 17. Na miejscu spotkaliśmy się z panem przewodnikiem i wspólnie ruszyliśmy zwiedzać budynek TVP, gdzie już sam gmach wywarł na nas ogromne wrażenie. Mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak wyglądają „od kuchni” studia nagrań i pomieszczenia reżyserskie. Pan przewodnik opowiedział nam o pracy w telewizji. Ponadto mieliśmy sposobność wcielić się w rolę kamerzysty oraz doświadczyć przebiegu pracy w reżyserce. Następnie przeszliśmy do studia, gdzie codziennie kręcony jest popularny program rozrywkowy „Jaka to melodia”. Właśnie trwały przygotowania do kolejnego nagrania i tym sposobem staliśmy się bezpośrednimi uczestnikami tego, co codziennie możemy oglądać tylko na szklanym ekranie. Nie mogliśmy sobie odmówić wspólnego zdjęcia z bohaterami nagrania m.in. z takimi gwiazdami jak: Rafał Brzozowski, Aleksander Sikora, Don Wasyl z zespołem, Pamela Stefanowicz i Mateusz Janusz czyli Fit Lovers. Pełni euforii odwiedziliśmy studio nagrań programu „Pytanie na śniadanie”. Gdy weszliśmy, naszym oczom ukazała się piękna domowa scenografia z kuchnią, książkami, czerwonym dywanem i różnymi drobiazgami. Przez moment poczuliśmy się jak prawdziwi celebryci. Zwiedzanie telewizji zakończyliśmy wizytą w muzeum, w którym można było podziwiać najstarsze telewizory i kamery, kostiumy oraz Kulfona i Monikę, Margolcię, zająca Poziomkę czy Jacka i Agatkę.

Niezapomniane wrażenia będą na pewno towarzyszyły nam bardzo długo i często będziemy wracać wspomnieniami do przeżyć, które zostały utrwalone na zdjęciach. Wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania naszej wycieczki, a w szczególności p. posłowi Ryszardowi Bartosikowi składamy serdeczne podziękowania.

materiał nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8
9

Podobne artykuły

Z Mickiewiczem po Wielkopolsce. Projekt...

Z Mickiewiczem po Wielkopolsce. Projekt Miejskiej...

24 sierp.
Mickiewiczowskie peregrynacje. Wyrusz śladami...

Mickiewiczowskie peregrynacje. Wyrusz śladami...

5 sierp.
Turyści z Chylina zdobyli Gród Kraka i...

Turyści z Chylina zdobyli Gród Kraka i zwiedzili...

19 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama