niedziela 05 kwietnia 2020

Ireny, Kleofasa, Wincentego

reklama

Trzecia edycja "Menu Kulturalnego" w ZSR CKP w Kaczkach Średnich

Trzecia edycja
 

Sztuka , muzyka, architektura - te dziedziny kultury wysokiej stały się podstawą ”Menu Kulturalnego”- projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Rolniczych na Rzecz Rozwoju Środowiska Lokalnego.

Od października 2019 r.  do kwietnia b.r. w ramach projektu współfinansowanego przez Fundację PZU, uczniowie ZSR  uczestniczyli  w licznych wyjazdach do teatrów, opery, kina konesera oraz szeregu warsztatów: muzycznych, teatralnych i architektonicznych.  26 lutego uczestnicy projektu mogli podziwiać W Teatrze Wielkim w Poznaniu wyjątkowy spektakl baletowy, słynnego „Don Juana”. Niezwykła oprawa muzyczna, uwspółcześniona scenografia i przede wszystkim choreografia w wykonaniu młodych baletmistrzów, zrobiły ogromne wrażenie na młodzieży. Obcowanie z kulturą wysoką stało się w Zespole Szkół Rolniczych już tradycją a reakcja uczniów wskazuje na coraz wyższą umiejętność odbioru wymagającej sztuki. Z kolei 28 lutego ,również w ramach tegoż projektu, odbyły się w Zespole Szkół Rolniczych warsztaty połączone z prelekcją p. Makarego Górzyńskiego- obecnego wykładowcę Uniwersytetu Warszawskiego. Znawca historii sztuki przybliżył młodzieży mapę  zabytków najbliższej okolicy, szczególnie dzieł Józefa Mehoffera  w kościele NSPJ w Turku. Uczestnicy mogli przekonać się też, jak ważną rolę w codziennym życiu odgrywa układ przestrzenny pomieszczeń i jak wpływa na ludzkie zachowania.

reklama

To już trzecia edycja „Menu Kulturalnego” potwierdzająca zapotrzebowanie młodych ludzi na sztukę. Projekt przygotowuje młodzież do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym, rozbudza potrzebę korzystania z dóbr kultury, rozwija wrażliwość estetyczną, ale też uświadamia młodzieży , że może sama również taką kulturę współtworzyć.

źródło: ZSR CKP w Kaczkach Śr,

Trzecia edycja

Podobne artykuły

Uczniowie ZSR i SP5 na nietypowej lekcji w KPP...

Uczniowie ZSR i SP5 na nietypowej lekcji w KPP Turek

28 lt.
Zarząd Powiatu Tureckiego powierzył stanowisko...

Zarząd Powiatu Tureckiego powierzył stanowisko...

5 lt.
ZPO: Czy doszło do sabotażu podczas studniówki...

ZPO: Czy doszło do sabotażu podczas studniówki ZSR w...

27 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama