niedziela 05 luty 2023

Agaty, Filipa, Justyniana

-2°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Mleczarnia w Turku ogranicza odbiór mleka od 27 marca br.

Mleczarnia w Turku ogranicza odbiór mleka od 27 marca br.
 

Od najbliższego piątku tj, 27 marca 2020 roku Mleczarnia w Turku,  zmienia zasady odbioru mleka od rolników współpracujących. Firma informuje w rozesłanym do rolników piśmie iż odbierać będzie jedynie 90% mleka.  

Mleczarnia Turek podejmuje wszelkie działania zmierzające do utrzymania ciągłości produkcji oraz skupu mleka poprzez wprowadzanie reżimów higienicznych na każdym etapie produkcji. Niestety nie ma żadnych przesłanek aby mówić, że w nadchodzących tygodniach sytuacja się poprawi.  – czytamy w piśmie którego kopię otrzymaliśmy na redakcyjną skrzynkę od pragnącego zachować anonimowość rolnika.  

reklama

Władze mleczarni w piśmie zapewniają, że będą starać się utrzymać ciągłości produkcji oraz skupu mleka poprzez wprowadzenie reżimów higienicznych na każdym etapie produkcji. Jednak zastrzegają jednocześnie że jak na razie nie ma mowy o ty, aby sytuacja szybko się poprawiła.

Prognozujemy, że w najbliższych tygodniach produkcja serów będzie ograniczana, a nawet w czarnym scenariuszu może dojść do chwilowego zatrzymania fabryki. Wszystko to powoduje bardzo duże ograniczenia w sprzedaży mleka – podają władze mleczarni w liście do rolników. 

Zdaniem Radosława Iwańskiego, rzecznika Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, działanie to nie ma nic wspólnego z etyką prowadzonego biznesu, a mleczarnia powinna poinformować o możliwych zmianach znacznie wcześniej. Ponadto w opinii rzecznika PFHBiPM związek reprezentujący spółdzielnie powinien dokonać bilansu zapotrzebowania na mleko w tym trudnym okresie w swoich spółdzielniach i przekazać taką informację do wiadomości publicznej – czytamy w serwisie FARMER.pl, związanym z branżą rolniczą.

Nie wierzę, że żaden inny podmiot nie może kupić mleka od producentów z regionu Turka, mając na uwadze inwestycje, jakie powstały w minionym roku – mówi cytowany przez serwis farmer.pl Iwański.

reklama

Spółka zapewnia także, że o sytuacji w firmie będzie na bieżąco informować przedstawicieli rolników zrzeszonych w MLEKTUR.

źródło: inf wł / farmer.pl

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Polityka personalna na szóstkę z plusem!...

Polityka personalna na szóstkę z plusem! Certyfikat...

18 st.
Jedyna taka noc! Kosmiczna przygoda z gwiazdami...

Jedyna taka noc! Kosmiczna przygoda z gwiazdami w...

16-05-2022
Mleczarnia Turek z prestiżowym tytułem TOP...

Mleczarnia Turek z prestiżowym tytułem TOP EMPLOYER...

22-01-2022

Polecamy...

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama