niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

21°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Szczęśliwy finał zbiórki dla Wiktora Bergandego - 100% potrzebnej kwoty!

Szczęśliwy finał zbiórki dla Wiktora Bergandego - 100% potrzebnej kwoty!
 

Szczęśliwe zakończenie akcji dla Wiktora Bergandego - zebrano 100% potrzebnej kwoty, czyli 375 640 zł! Już wkrótce Wiktor przejdzie tak bardzo potrzebną operację wszczepienia stymulatora oddechu.

9-letni Wiktor Bergandy cierpi na Klątwę Ondyny, która jest śmiertelnie niebezpieczną chorobą. To zespół wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji - zdrowy człowiek oddycha automatycznie, zaś chory na klątwę Ondyny musi pamiętać o tym, by wziąć oddech. Kiedy zaśnie, przestaje myśleć,  w tym zapomina też oddychać. Ciężko wyobrazić sobie, jak niespokojny i pełen lęku tryb życia prowadzi Wiktor wraz ze swoimi rodzicami. Tylko kosztowna operacja wszczepienia stymulatora oddechu może sprawić, że odetchną z ulgą. Na szczęście udało się zebrać potrzebną kwotę, by móc operację przeprowadzić!

reklama

O Wiktorze pisaliśmy już niejednokrotnie - to dla niego stworzono grupę z charytatywnymi licytacjami na której zdarzały się sytuacje, kiedy kwota za nawet małego misia sięgała kilkuset złotych. Jako redakcja mieliśmy okazję dołożyć małą cegiełkę w postaci wpłaty oraz licytacji charytatywnej naszych kalendarzy. Wszysy pamiętamy, kiedy jedną z aukcji wygrał Piotr Kołacki, który za kwotę 1000 zł wylicytował dzień jako wójt Gminy Malanów.  Działo się!
Dla Wiktora organizowane były liczne akcje charytatywne w gminie Malanów, w które angażowało się wielu mieszkańców, a także akcja poza gminą, w powiecie tureckim - na przykład poprzez charytatywny koncert mikołajkowy w I liceum w Turku.

Rodzice Wiktora nie kryją wzruszenia, dziękując i podkreślając, że przed nimi jeszcze dość długa droga: "Jesteśmy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę bardzo wdzięczni, mocno ściskamy! Dziękujemy za wsparcie i prosimy o dalsze, bo najtrudniejsze jeszcze przed nami. Jesteśmy na etapie ustalania szczegółów operacji, a niepewność będzie nam towarzyszyć jeszcze długo po niej. Niestety nie od razu Wiktor pozzbędzie się respiratora, to wszystko będzie przebiegało etapami, przy naszej ścisłej kontroli, także jeszcze wiele przed nami. Jednakże bardzo się cieszymy, że nareszcie udało się zebrać potrzebną kwotę dzięki zaangażowaniu tylu osób o wielkich sercach!"

Link do filmu Wiktora z podziękowaniami:
https://www.facebook.com/100014005150930/videos/859866194490211/

reklama

Trzymamy kciuki za Wiktora i jego rodziców, oby wszystko przebiegło pomyślnie!

Szczęśliwy finał zbiórki dla Wiktora Bergandego - 100% potrzebnej kwoty!

Podobne artykuły

W weekend

W weekend "Sprzątanie świata - Polska 2021". Do...

16 wrz.
Hej, Krwiodawcy! Nadchodzi kolejna akcja poboru...

Hej, Krwiodawcy! Nadchodzi kolejna akcja poboru krwi...

19 lip.
Uwaga! Zmiana organizacji ruchu w Malanowie!

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu w Malanowie!

17 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama