poniedziałek 10 sierpnia 2020

Bianki, Borysa, Wawrzyńca

reklama

Również seniorzy mają dodatkowy miesiąc na przekazanie 1% podatku

Również seniorzy mają dodatkowy miesiąc na przekazanie 1% podatku
 

Jeśli jesteś na emeryturze lub rencie, a PIT rozlicza za Ciebie ZUS, w tym roku możesz przekazać 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) aż do 1 czerwca.

Wystarczy, że złożysz oświadczenie PIT-OP. Wypełnienie PIT-OP polega jedynie na wpisaniu numeru KRS organizacji pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1% podatku. Nie trzeba niczego wyliczać, ani składać samodzielnie całej deklaracji podatkowej. PIT-OP to krótkie oświadczenie, którego wypełnienie zajmie do kilku minut.

reklama

Oświadczenie PIT-OP można złożyć elektronicznie przez usługę Twój e-PIT lub e-Deklaracje, jak również w tradycyjnej papierowej formie. Usługa Twój e-PIT automatycznie wskazuje tę OPP, która w ubiegłym roku otrzymała od nas 1% podatku. W tym roku termin składania deklaracji PIT został wyjątkowo wydłużony do 1 czerwca. Dotyczy to również oświadczenia PIT-OP.

Mimo, że jednostkowa kwota 1% może się wydawać niewielka, to suma wszystkich wpłat przekazanych OPP w ramach tego mechanizmu stanowi już dla tych organizacji duże wsparcie, sięgające setek tysięcy, a czasem nawet milionów złotych.

Jak wysłać PIT-OP elektronicznie?
Do usługi Twój e-PIT, dostępnej na portalu podatki.gov.pl, zalogować można się na dwa sposoby:
przez Profil Zaufany, lubbza pomocą danych uwierzytelniających (numeru PESEL, kwoty przychodu z ubiegłorocznego zeznania oraz kwoty przychodu z tegorocznego PIT-a otrzymanego organu emerytalnego lub rentowego).

reklama

Na portalu podatkowym dostępny jest także interaktywny formularz, który można wypełnić i podpisać elektronicznie kwotą przychodu z zeznania za rok 2018 (także wtedy, gdy przychód równy jest 0 zł).

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Coraz więcej milionerów w Wielkopolsce.W...

Coraz więcej milionerów w Wielkopolsce.W powiecie...

21 lip.
Umów wizytę w Urzędzie Skarbowym w Turku

Umów wizytę w Urzędzie Skarbowym w Turku

8 lip.
Obsługa bezpośrednia w Urzędzie Skarbowym w...

Obsługa bezpośrednia w Urzędzie Skarbowym w Turku...

7 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama