sobota 13 lipca 2024

Danieli, Irwina, Małgorzaty

reklama

Poradnia Psychologiczno-pedagogiczna czynna od 11 maja.

Poradnia Psychologiczno-pedagogiczna czynna od 11 maja.
 

W związku z zainteresowaniem i potrzebą bezpośrednich spotkań i konsultacji, a także koniecznością wydawania opinii i orzeczeń dla dzieci i dorosłych, Poradnia Psychologiczno-pedagogiczna zostanie ponownie otwarta 11-go maja. 

Placówka, z siedzibą przy ulicy Tadeusza Kościuszki 6, po zasięgnięciu opinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego została odpowiednio przygotowana zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. W dniu dzisiejszym, to jest 8-go maja obiekt i pomieszczenia zostały zdezynfekowane przez strażaków KP PSP w Turku. Pracownicy zostali wyposażeni w środki ochrony osobistej, a poradnia w środki dezynfekcyjne. W imieniu pracowników i wszystkich mieszkańców uprzejmie proszę o zastosowanie się do poniżej podanych wytycznych.

reklama

Podczas wizyty w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej należy jednak przestrzegać kilku istotnych zasad bezpieczeństwa. Przy wejściu do poradni wyznaczony pracownik udostępnia rodzicowi dziecka ankietę wstępnej kwalifikacji (ocena ryzyka narażenia na zakażenie koronawirusem), druk zgody na diagnozę w okresie epidemii COVID-19, wykonuje pomiar temperatury dziecku/rodzicowi.

W przypadku wykrycia podwyższonego ryzyka zakażenia (występowanie objawów zakażenia COVID-19 z ankiety/obserwacji czy podwyższony wskaźnik pomiaru temperatury) istnieje podstawa do uzasadnionej odmowy przeprowadzenia diagnozy. Rodzic powinien wówczas zostać poinstruowany o jak najszybszym zgłoszeniu się do najbliższego oddziału zakaźnego, celem konsultacji z lekarzem, poprzez udanie się tam transportem własnym lub powiadomienie 999 albo 112. 

Poradnia rkomenduje przyprowadzanie do poradni dziecka przez jednego opiekuna i oczekiwanie na dziecko w trakcie badania poza budynkiem. Rodzic/opiekun dziecka powinien być wyposażony w środki ochrony osobistej (maseczka i/lub przyłbica, rękawiczki ochronne). W uzasadnionych przypadkach, np. gdy wiek, stan zdrowia lub stan psychofizyczny nie pozwala na samodzielne pozostanie dziecka w gabinecie, rodzic może przebywać w gabinecie/korytarzu poradni zachowując dystans przestrzenny.

Należy ściśle trzymać się wyznaczonej godziny badania (dzieci umawiane są w krótkich odstępach czasowych, aby uniknąć skupiania się osób przy wejściu do poradni). W trakcie kontaktów bezpośrednich z pracownikami poradni pamiętać należy o zachowaniu bezpiecznej odległości od rozmówcy (rekomendowane są 2 metry). Podczas pobytu w Poradni pamiętamy także o podstawowych zasadach sanitarnych, jak m. in. mycie i dezynfekcja rąk wg zamieszczonych instrukcji sanitarnych.

reklama

Omówienie wyników badania odbywa się w ustalonym terminie zdalnie(przez telefon). Braki w dokumentacji, np. zaświadczenia lekarskie, informacja od wychowawcy, wnioski o wydanie opinii/orzeczenia rodzic dostarcza pocztą elektroniczną /tradycyjną lub zostawia w znajdującej się przy wejściu do poradni „skrzynce podawczej” (druki dokumentów są do pobrania na stronie poradni lub przed wejściem do poradni na I piętrze budynku). Opinie/orzeczenia wydane przez poradnię wysyłane zostaną pocztą tradycyjną na adres domowy.

Przed wizytą w Poradni należy przygotować dziecko do badania tj. wyposażyć w środki ochrony osobistej w drodze do i z poradni (dzieci powyżej 4 roku życia maseczka i/lub przyłbica, rękawiczki ochronne), wyposażyć w przybory (długopis, ołówek, kredki, przybory geometryczne, ewentualnie wodę do picia, chusteczki higieniczne). Wytłumaczyć zasady bezpieczeństwa sanitarnego wraz z uzasadnieniem: rekomendujemy pozostawanie rodzica w czasie trwania badania poza budynkiem poradni, z uwagi na konieczność zachowania dystansu przestrzennego i wskazania do unikania skupisk; podczas pobytu w poradni dziecko będzie w gabinecie z osobą badającą; po badaniu rodzic odbiera dziecko o umówionej godzinie. Poinformować dziecko o możliwych środkach ochrony osobistej, z którymi zetknie się u diagnosty (maseczka, przyłbica, rękawiczki). Regularnie przypominać o podstawowych zasadach higieny.

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
Podobne artykuły
Dwie pieczenie na jednym ogniu. Umowa na...

Dwie pieczenie na jednym ogniu. Umowa na największą inwestycję...

06-02-2023
Wycisza, koi i stymuluje. Sala Doświadczania...

Wycisza, koi i stymuluje. Sala Doświadczania Świata w Poradni...

24-10-2022
Koronawirus. Rząd wprowadza nowe ostrzejsze...

Koronawirus. Rząd wprowadza nowe ostrzejsze obostrzenia oraz...

08-12-2021
Szpital wydłuża czas pracy punktu wymazowego....

Szpital wydłuża czas pracy punktu wymazowego. Komunikat SP ZOZ.

25-11-2021
Dotacja na sprzęt dla SP ZOZ w Turku od...

Dotacja na sprzęt dla SP ZOZ w Turku od producenta tlenu medycznego

23-11-2021
OSP Turek zaprasza na kolejne szczepienia bez...

OSP Turek zaprasza na kolejne szczepienia bez rejestracji

14-10-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama