poniedziałek 21 września 2020

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

Wesprzyj druhów z Międzylesia w zakupie samochodu. Liczy się każda złotówka!

Wesprzyj druhów z Międzylesia w zakupie samochodu. Liczy się każda złotówka!
 

Ochotnicza Straż Pożarna w Międzylesiu została założona w 1954r. W zeszłym roku obchodzono 65-lecie istnienia jednostki. Działalność druhów z OSP Międzylesie na stała wpisała się w dzień codzienny lokalnej społeczności a także gminy Władysławów. Strażacy kultywują tradycję, wspierają mieszkańców, niosą pomoc w wypadkach i pożarach. Aby mogli nadal pełnić tę zaszczytną służbę potrzebują naszego wsparcia w zakupie nowego lekkiego samochodu strażackiego.

Do chwili obecnej OSP Międzylesie dysponuje jedynym i wysłużonym już pojazdem marki Lublin nieposiadającym kompletnie żadnego przystosowania do działań ratowniczych. Strażacy chcą nieść pomoc ale także takiej pomocy potrzebują. Ich marzeniem jest zebranie kwoty 11.000 zł na zakup lekkiego samochodu GLM8 Lublin 3 (profesjonalnie zabudowany i 6-cio osobowy). Sami zebrali już 3 tyś zł i apelują o wsparcie w realizacji tego marzenia.

reklama

Każdy kto chce wesprzeć druhów może przekazać nawet symboliczną złotówkę. Uruchomiona została zbiórka online pod adresem: https://zrzutka.pl/ntxzd8.

Datki można także przekazywać bezpośrednio na konto jednostki: OSP Międzylesie, nr konta 55 8557 0009 0700 5972 2007 0001 z dopiskiem „Darowizna na zakup i doposażenie auta pożarniczego”

Druhowie z OSP Międzylesie nie próżnują w pozyskiwaniu sprzętu i środków finansowych dla jednostki. - Uczestniczymy w pogadankach i szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy. To nasza specjalność. Środki uzyskujemy przede wszystkim z organizacji pikników strażackich oraz z odpisu 1% (edycja: 2013 – 440,73; 2014 – 834,62; 2015 – 686,80; 2017 – 1.029,61 2018 – 1.035,36). Dzięki tym środkom mogliśmy dofinansować zakup 7 hełmów strażackich, agregat prądotwórczy z masztem oświetleniowym oraz pompę szlamową. Posiadamy na swoim wyposażeniu pilarkę spalinową. - informują strażacy z OSP Międzylesie.

Druhów wspierają także zaprzyjaźnione jednostki z gminy Władysławów. - W roku 2018 przy pomocy Komendanta Gminnego, OSP Chylin przekazała nam radiostację, dzięki temu Komenda Powiatowa PSP w Turku mogła nadać nam numery operacyjne (628P66). Mimo, iż nie posiadamy DSP (selektywnego alarmowania) za pomocą Platformy Alarmowania Strażaków możemy zostać zadysponowani do wyjazdu. W wrześniu 2019r. z edycji 1% za rok 2017 zakupiliśmy dwie przenośne radiostacje – pełen koszt 1.268,00 (brakującą kwotę przekazali członkowie zarządu z własnych środków).

OSP Międzylesie liczy na naszą pomoc! 
https://zrzutka.pl/ntxzd8

Podobne artykuły

Zmiany w budżecie i życzenia dla Druhów z...

Zmiany w budżecie i życzenia dla Druhów z Wyszyny...

16 czerw.
Wideo: Marzenia się spełniają. Druhowie z OSP...

Wideo: Marzenia się spełniają. Druhowie z OSP...

7 czerw.
Nadal możemy wesprzeć druhów z Międzylesia w...

Nadal możemy wesprzeć druhów z Międzylesia w zakupie...

22 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama