środa 20 stycznia 2021

Fabioli, Miły, Sebastiana

reklama

Orlik i Biblioteka Publiczna w Dobrej otwarte

Orlik i Biblioteka Publiczna w Dobrej otwarte
 

Boisko sportowe "Orlik" oraz Biblioteka Publiczna w Dobrej zostały otwarte. Warto zapoznać się z zasadami związanymi z obostrzeniami w obliczu epidemii koronawirusa.

Już od dziś możemy korzystać z księgozbioru Biblioteki Publicznej w Dobrej. Z racji obecnego stanu epidemii zostaje uruchomiona wyłącznie wypożyczalnia. Do czasu znaczącego zmniejszenia liczby zakażeń lub odwołania stanu epidemii pozostaje nieczynna czytelnia, nie jest możliwy także wolny dostęp do katalogów kartkowych, księgozbioru i czasopism. Najważniejsze w tej sytuacji jest zachowanie zasad bezpieczeństwa, czyli przebywanie w bibliotece w maseczce ochronnej oraz rękawiczkach. oraz utrzymywanie bezpiecznej odległości. Warto umawiać się na wizytę w bibliotece telefonicznie lub mailowo. W punkcie kontaktu bibliotekarza z użytkownikiem zapewnione będą środki do dezynfekcji dłoni oraz dostęp do jednorazowych rękawiczek i maseczek. Przyjęte książki przechodzić będą 3-dniowy okres kwarantanny. Wprowadzony został rotacyjny tryb pracy bibliotekarzy z częściowym zachowaniem pracy zdalnej. Biblioteka czynna jest w godzinach 9:00-17:00 z przerwą techniczną od 12:30 do 13:30.

reklama

Od kilku dni otwarte jest także boisko sportowe "Orlik" w Dobrej, z którego można korzystać maksymalnie 60 minut - po każdej grupie obowiązuje 15 minut przerwy. Jednocześnie na boisku przebywać może maksymalnie 6 osób plus trener, na korcie zaś 4 osoby plus trener. Przed wejściem na teren każdy z obecnych ma obowiązek zgłosić się do pracownika, który decyduje o możliwości korzystania z obiektu. W imię bezpieczeństwa należy zachowywać 2-metrowy odstęp, dezynfekować ręce przed wejściem na obiekt i wyjściem. Na boisku nie trzeba mieć maseczki na twarzy, obowiązkowa jest jednak do momentu dotarcia na obiekt sportowy. Szatnie oraz węzeł sanitarne zostają wyłączone z użytku do odwołania. Z boiska można korzystać w następujących godzinach: 15:00-20:00 (pon.-wt., czw.-pt.), 12:00- 16:00 (weekend).

O decyzjach pozostałych samorządów powiatu można przeczytać tu: https://www.turek.net.pl/powiat/28883-decyzje-kolejnych-samorzadow-co-do-dzialalnosci-przedszkoli-i-bibliotek

Podobne artykuły

Odbierz wyprawkę dla przedszkolaka

Odbierz wyprawkę dla przedszkolaka

z wczoraj
Obiekty sportowe w Turku z przedłużonym okresem...

Obiekty sportowe w Turku z przedłużonym okresem...

15 st.
Apel Starosty Tureckiego w sprawie akcji...

Apel Starosty Tureckiego w sprawie akcji #SzczepimySię

14 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama