niedziela 13 czerwca 2021

Antoniego, Gracji, Lucjana

11°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Decyzje kolejnych samorządów co do działalności przedszkoli i bibliotek

Decyzje kolejnych samorządów co do działalności przedszkoli i bibliotek
 

Samorządy gminne naszego powiatu podejmują kolejne decyzje w sprawie otwierania bibliotek oraz żłobków i przedszkoli.

Premier naszego państwa, Mateusz Morawiecki w ramach tzw. II etapu odmrażania gospodarki dopuścił możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli. Decyzję o otwarciu placówek oświatowych zostawił w gestii samorządów, jako organów prowadzących. Co ważne, wznowienie działalności przedszkoli wymaga odpowiedniego przygotowania, zapewnienia wszelkich środków bezpieczeństwa, wdrożenia wielu procedur i zaleceń, mających na celu ochronę zdrowia i życia dzieci i ich rodzin oraz pracowników. Warunkiem otwarcia naszych placówek oświatowych jest m.in. spełnienie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego czy Ministerstwa Zdrowia. 

reklama

Na podstawie wytycznych Biblioteki Narodowej dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce oraz Rozporządzenia Rady Ministrów opublikowanego 2 maja 2020 r. zniesiono zakaz działalności bibliotek.

Przedszkola i żłobki
Na dzień 8 maja oficjalnie wiemy, że działalność przedszkoli i żłobków zostaje nadal zawieszona w gminach: Brudzew, Malanów, Kawęczyn.

Od 6 maja otwarto przedszkola oraz oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych na terenie Gminy i Miasta Tuliszków. Burmistrz - Krzysztof Roman apeluje do rodziców, aby do przedszkola przyprowadzane były dzieci bez żadnych oznak chorobowych. Do placówki nie można posłać dziecka, którego domownik odbywa kwarantannę.
Planowane jest także otwarcie z dniem 14 maja 2020 Przedszkola Gminnego we Władysławowie oraz oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Wyszynie. Oddziały przedszkolne przy SP Władysławów, SP Chylin, SP Natalia, SP Kuny na chwilę obecną pozostają zamknięte z uwagi na brak deklaracji rodziców dzieci co do ich powrotu do placówek. Wójt Gminy Władysławów, Elżbieta Klanowska informuje, iż w chwili obecnej dyrektorzy placówek dostosowują szkoły i przedszkole do wszelkich wytycznych, by zapewnić dzieciom pełne bezpieczeństwo.
Sytuacja nie jest jeszcze do końca wiadoma w przedszkolu i oddziałach przedszkolnych w gminie Turek - otwarcie palcówek planowane jest nie wcześniej niż od 14 maja i uzależnione od spełnienia w tych miejscach wytycznych GIS oraz wyników konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Turku.

reklama

Biblioteki publiczne
Na dzień dzisiejszy oficjalnie wiadomo, iż otwarte zostają biblioteki w gminach: Malanów, Kawęczyn (w obu gminach od 4 maja), Przykona (od 11 maja), Tuliszków (otwarcie Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuliszkowie jest zaplanowane na 11 maja, zaś  filii w Piętnie i Grzymiszewie na 18 maja), Dobra (od 12 maja). W trosce o bezpieczeństwo oraz zdrowie pracownika i czytelników wdrożono niezbędne procedury i wzmożone środki ostrożności, ustalane indywidualnie przez każdą bibliotekę.

Miasto Turek także podjęło decyzje co do działalności żłobków, przedszkoli i bibliotek, o czym pisaliśmy kilka dni temu: https://www.turek.net.pl/miasto/28866-przedszkola-i-zlobki-w-miescie-nadal-zamkniete-biblioteka-muzeum-i-mdk-takze

Źródło: Gmina Kawęczyn, Gmina Malanów, Gmina Turek, Gmina Władysławów, Miasto i Gmina Tuliszków, Miasto i Gmina Dobra, Gmina Brudzew, Gmina Przykona.

Podobne artykuły

Miejska fontanna nieczynna mimo braku zakazu

Miejska fontanna nieczynna mimo braku zakazu

6 czerw.
Powiat Turecki na

Powiat Turecki na "ostatniej prostej" do...

21 maj.
Kolejne środki ochrony do walki z COVID-19. W...

Kolejne środki ochrony do walki z COVID-19. W...

12 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama