piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Dzień Samorządu Terytorialnego z życzeniami Wójta gminy Kawęczyn w tle

Wideo: Dzień Samorządu Terytorialnego z życzeniami Wójta gminy Kawęczyn w tle
 

Dziś, 27 maja przypada święto całej lokalnej społeczności - Dzień Samorządu Terytorialnego. Co więcej, w tym roku obchodzimy 30. rocznicę pierwszych wolnych wyborów samorządowych. Z tej okazji życzenia złożył m.in. Wójt gminy Kawęczyn, Jan Nowak, który funkcję włodarza gminy pełni od początku funkcjonowania tego samorządu gminnego.

2020 to rok niewątpliwie wyjątkowy dla województw, powiatów i gmin. W marcu 1990 r. Sejm kontraktowy uchwalił ustawę o samorządzie terytorialnym. Na jej podstawie w miejsce PRLowskich rad narodowych wprowadzono rady gminy, które w rezultacie uzyskały większą samodzielność. Dzień Samorządu Terytorialnego został ustanowiony przez Sejm RP w 2000r. w celu upamiętnienia pierwszych wolnych wyborów samorządowych po II wojnie światowej, które odbyły się 27 maja 1990r. 

reklama

W dzień tej niewątpliwie ważnej rocznicy życzenia w formie filmu złożył Wójt gminy Kawęczyn, Jan Nowak. Życzenia wyjątkowe zwłaszcza ze względu na fakt, iż Nowak pełni funkcję włodarza gminy od pierwszych wolnych wyborów samorządowych, czyli od początku funkcjonowania samorządu gminy Kawęczyn. "Wszyscy z dużym zapałem, w całej Polsce zabraliśmy się do pracy tylko po to, żeby były efekty naszych obietnic wyborczych, spełnione oczekiwania wyborców. Myślę, że po wielu latach, szczególnie w tym okresie jubileuszu, możemy powiedzieć, że ta praca zgodna, konsekwentna, przyniosła we wszystkich samorządach gminnych sukcesy." - mówi do widzów Wójt z 30-letnim doświadczeniem samorządowym.

Przy okazji życzeń włodarz gminy Kawęczyn podziękował twórcom reformy samorządowej, wszystkim ośmiu kadencjom Rady Gminy, pracownikom urzędu, dyrektorom szkół i przedszkola gminnego, sołtysom, zarządom straży pożarnej, jednostkom organizacyjnym gminy, stowarzyszeniom, organizacjom pozarządowym, przedsiębiorcom, a także wszystkim mieszkańcom, którzy licznie włączyli się w proces budowy samorządu gminnego. 

"Życzę zgody, aby praca w samorządzie była zauważana i doceniana, życzę również jak najwięcej samorządności w samorządzie" - tymi wymownymi słowami zwrócił się Wójt Nowak do wszystkich, podkreślając ważną rolę samorządów terytorialnych. Warto przy okazji zaznaczyć, iż zasada samorządności należy do naczelnych zasad ustrojowych państwa polskiego, a samorządowi terytorialnemu poświęcony został rozdział VII Konstytucji RP. 

reklama

Podobne artykuły

Tylko u nas! Młodzież gminy Kawęczyn walczyła...

Tylko u nas! Młodzież gminy Kawęczyn walczyła na...

28 sierp.
Zawody Sportowo-Pożarnicze w Kawęczynie. Aż 22...

Zawody Sportowo-Pożarnicze w Kawęczynie. Aż 22...

28 sierp.
Dożynki 2022. Kroił rolnik ziemię, jako matka...

Dożynki 2022. Kroił rolnik ziemię, jako matka...

21 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama