sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

15°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Urząd Wojewódzki dofinansuje budowę Gminnego Żłobka w Kawęczynie

Urząd Wojewódzki dofinansuje budowę Gminnego Żłobka w Kawęczynie - fot. WUW Poznań
fot. WUW Poznań 

Dokładnie 875 000 złotych tyle wyniesie dofinansowanie na dokończenie budowanego Gminnego Żłobka w Kawęczynie. Środki zostaną przekazane w ramach Programu "Maluch Plus". Uroczyste podpisanie umowy odbyło się dziś tj. 6 czerwca 2020 r. w Urzędzie Gminy w Kawęczynie.

Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska podczas wizyty w gminie Kawęczyn podpisała wraz z Wójtem Gminy Janem Nowakiem umowę na dofinansowanie budowy Gminnego Żłobka w Kawęczynie. Prace budowlane rozpoczęły się z początkiem bieżącego roku. Duży, funkcjonalny żłobek, który przyjmie aż 35 podopiecznych w wieku do lat 3 powstaje przy Szkole Podstawowej w Kawęczynie. Gmina pozyskała już na ten cel niemal 2 miliony zł.

reklama

Zgodnie z założeniami, budynek powstaje od podstaw, a prace budowlane zakończą się do końca 2020 roku. Planowane przyjęcie pierwszych podopiecznych planowane jest na początek 2021 roku.

Idea utworzenia żłobka jest efektem wnikliwej analizy potrzeb mieszkańców. Zapewnienie dostępu do opieki nad dziećmi ma na celu odciążenie rodziców oraz umożliwienie im swobodnego powrotu na rynek pracy.

- Cieszę się, że w kolejnym miejscu w Wielkopolsce powstanie tak ważna inwestycja. Beneficjentami rządowych programów są przede wszystkim rodziny, ponieważ to właśnie rodzinę rząd Pana Premiera Mateusz Morawiecki postawił w centrum. Dziękuję za dobrą współpracę, Posłom i Samorządowcom - informuje Aneta Niestrawska

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

fot. WUW Poznań2
fot. WUW Poznań3

Podobne artykuły

Żłobek w Kawęczynie.

Żłobek w Kawęczynie. "Dziecko" wójta Nowaka ma już...

6 st.
Wojewoda Wielkopolski ponownie zamyka ŚDS w...

Wojewoda Wielkopolski ponownie zamyka ŚDS w...

26-03-2021
Listy do redakcji: Odpowiedź na medialną...

Listy do redakcji: Odpowiedź na medialną wypowiedź...

28-11-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama