piątek 25 czerwca 2021

Łucji, Witolda, Wilhelma

19°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Marzenia się spełniają. Druhowie z OSP Międzylesie dziękują za pomoc w zakupie nowego samochodu.

Wideo: Marzenia się spełniają. Druhowie z OSP Międzylesie dziękują za pomoc w zakupie nowego samochodu.
 

W powiecie tureckim działa kilkadziesiąt jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Codziennie są w gotowości, by nieść pomoc podczas pożarów, wypadków drogowych i innych zagrożeń.  Wśród tej rzeszy oddanych społeczeństwu strażaków są też te mniejsze jednostki, których celem jest edukacja wśród najmłodszych mieszkańców powiatu. Mowa o druhach z OSP Międzylesie w gminie Władysławów.

Pogadanki, spotkania z dziećmi i młodzieżą z przedszkoli i szkół - na tym głównie skupia się działalność Ochotniczej Straży Pożarnej z Międzylesia. To mała jednostka, jednak z wieloletnią historią. Założona w 1954 roku w zeszłym roku obchodziła 65 lat istnienia. Druhowie na swoją działalność pozyskują środki m.in. ze wspomnianej oferty edukacyjnej, którą realizują wśród dzieci i młodzieży. Jednak są potrzeby, których koszta znajdują się często poza zasięgiem tej i podobnych małych jednostek wiejskich. Taką potrzebą w tym roku była wymiana wysłużonego już lekkiego samochodu strażackiego. Marzeniem druhów było zebranie środków finansowych na zakup nowego, profesjonalnie przystosowanego samochodu GLM8 Lublin 3.

reklama

Marzenia się spełniają i już niebawem w garażu do dyspozycji strażaków z Międzylesia pojawi się wspomniany pojazd. Determinacja z jaką od kilkudziesięciu tygodni druhowie walczyli o swoje marzenie ma swój szczęśliwy finał. Przeprowadzona zbiórka internetowa, wpłaty własne strażaków oraz darczyńców, a w końcowym etapie także wsparcie Urzędu Gminy we Władysławowie pozwoliły na zebranie 11.000 tyś zł na zakup nowego lekkiego wozu strażackiego.  

„Ochotnicza Straż Pożarna w Międzylesiu składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania naszego marzenia.  Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wszyscy Darczyńcy (wspierający poprzez "zrzutkę", jak i indywidualnie wpłacający na konto), którzy wsparli naszą inicjatywę, Pani Wójt i Pani Skarbnik oraz jednogłośna decyzja wszystkich Radnych Rady Gminy Władysławów, a także pomoc Komendanta Gminnego” - informuje zarząd OSP Międzylesie w wysłanym do naszej redakcji oficjalnym podziękowaniu.

Brawa dla wszystkich, którzy wsparli strażaków ochotników z Międzylesia, jak i dla nich samych za walkę o własne marzenia. Poniżej prezentujemy podsumowanie i podziękowania, jakie w sobotę skierowali do wszystkich druhowie z Międzylesia.

Wideo: Marzenia się spełniają. Druhowie z OSP Międzylesie dziękują za pomoc w zakupie nowego samochodu.

Podobne artykuły

Wideo: Desperacki rajd po życie córki. Pokona...

Wideo: Desperacki rajd po życie córki. Pokona 400...

11 czerw.
Wideo: Dzieci i Młodzież z OSP Turek tańczą dla...

Wideo: Dzieci i Młodzież z OSP Turek tańczą dla...

9 maj.
Finał akcji charytatywnej dla Zbigniewa...

Finał akcji charytatywnej dla Zbigniewa "Podaruj...

23 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama