środa 27 stycznia 2021

Anieli, Juliana, Przemysława

reklama

Wiceminister zdrowia wizytował w Starostwie Powiatowym w Turku

Wiceminister zdrowia wizytował w Starostwie Powiatowym w Turku
 

W poniedziałek 8-go czerwca odbyło się Spotkanie Wiceministra Zdrowia Janusza Cieszyńskiego i  Dyrektor Wojewódzkiego Oddziału Wielkopolskiego NFZ Agnieszki Pachciarz z Posłem Ryszardem Bartosikiem, samorządowcami z terenu Powiatu Tureckiego i Dyrektorem SP ZOZ w Turku Krzysztofem Sobczakiem.

Przedmiotem spotkania była służba zdrowia na terenie Powiatu Tureckiego.  Powiatowy Inspektor Sanitarny Katarzyna Wysocka przedstawiła sprawozdanie na temat obecnej sytuacji związanej z COVID-19 na terenie powiatu.

reklama

Zebrani poruszyli kwestię zakupu przez Powiat Turecki wspólnie z gminami z terenu powiatu tomografu komputerowego dla SP ZOZ w Turku. Zarówno Poseł Ryszard Bartosik, Starosta Dariusz Kałużny jak i dyrektor szpitala podkreślali, że urządzenie jest niezbędne do funkcjonowania szpitala. Ponadto efektem przeprowadzonych rozmów jest deklaracja pozyskania dodatkowych  100 tys. zł. na zakup nowego sprzętu dla szpitala w Turku już w najbliższych tygodniach. To jaki  rodzaj sprzętu zostanie ostatecznie zakupiony będzie uzależnione od przeanalizowania przez NFZ potrzeb szpitala powiatowego.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Podziękowania Starosty dla Dyrektor i załogi...

Podziękowania Starosty dla Dyrektor i załogi DPS w...

z wczoraj
Apel Starosty Tureckiego w sprawie akcji...

Apel Starosty Tureckiego w sprawie akcji #SzczepimySię

14 st.
Gabrysia z Tuliszkowa - pierwszą mieszkanką...

Gabrysia z Tuliszkowa - pierwszą mieszkanką Powiatu...

12 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama