piątek 10 lipca 2020

Filipa, Sylwany, Witalisa

reklama

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w parafii pw. św. Barbary

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w parafii pw. św. Barbary - fot. parafia pw. św. Barbary
fot. parafia pw. św. Barbary 

Obecny rok jest zupełnie inny od poprzednich na wszystkich gałęziach życia społecznego. Taki również jest wśród motocyklistów z Turku i okolic, którzy rok rocznie w miesiącu kwietniu rozpoczynali Mszą św. sezon motocyklowy. Mimo tego iż trwająca pandemia pokrzyżowała pierwotne plany, to miłośnicy jednośladów z powiatu tureckiego nie wyobrażają sobie jazdy bez Bożego błogosławieństwa.

Dlatego 27 czerwca br. w kościele pw. św. Barbary w Turku zainaugurowano Mszą św. oficjalne rozpoczęcie sezonu. Eucharystii przewodniczył i wygłosił homilię ks. Piotr Kowalski, miejscowy wikariusz i miłośnik motocykli.Na samym początku wszystkich przybyłych powitał ks. kan. Mirosława Frankowski wyrażając swoją radość i wdzięczność, że po raz kolejny dochodzi do takiego niecodziennego spotkania w parafii pw. św. Barbary. W homilii ks. Piotr nawiązywał do tego jak ważne jest obecność Bożego błogosławieństwa w życiu każdego człowieka. „Niech was Bóg strzeże! Niech was prowadzi i bezpiecznie doprowadzi do wyznaczonego celu” – powiedział homilista.

reklama

Na zakończenie Eucharystii każdy otrzymał pamiątkowy medalik ze św. Krzysztofem. W tym roku przed kościołem pw. św. Barbary zgromadziło się ok. 150 motocykli.

źródło:  parafia pw. św. Barbary

Podobne artykuły

Tłumy wiernych na procesji Bożego Ciała w...

Tłumy wiernych na procesji Bożego Ciała w Parafii...

20-06-2019
Wideo: Tłumy wiernych na procesji Bożego Ciała...

Wideo: Tłumy wiernych na procesji Bożego Ciała w...

27-05-2016

"Poznańskie Słowiki" zaćwierkają w Turku

11-10-2013

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama