sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Wybrano imię dla młodej samicy bielika z turkowskich lasów

Wybrano imię dla młodej samicy bielika z turkowskich lasów
 

Pamiętacie nową mieszkankę turkowskich lasów o której pisaliśmy w maju? Nadleśnictwo Turek informuje o nadaniu imienia młodej samicy bielika. 

Z początkiem maja pracownicy Nadleśnictwa Turek z dumą poinformowali o nowym herbowym mieszkańcu naszych lasów. Była to młoda samica orła bielika mieszkająca w gnieździe na 30-sto metrowej sośnie. Rewelacje ogłoszono w związku ze znakowaniem samicy, dzięki którym będzie wiadomo jak potoczą się jej dalsze losy. 

reklama

Oprócz nadanego podczas znakowania numeru młoda samica bielika powinna posiadać też imię. Nadleśnictwo Turek zaapelowało do mieszkańców o nadsyłanie pomysłów jakie imię nadać nowemu mieszkańcowi turkowskich lasów. W efekcie wybór padł na imię Olga na cześć polskiej noblistki Olgi Tokarczuk.

- Pamiętacie naszą tegoroczną młodą samicę bielika, która została zaobrączkowana 09 maja 2020 roku? Miło nam poinformować, iż na cześć naszej noblistki, Olgi Tokarczuk, otrzymała imię Olga - informuje w komunikacie Nadleśnictwo Turek

Podobne artykuły

Monitoring bocianów Gminy Przykona otwarty!

Monitoring bocianów Gminy Przykona otwarty!

7 lip.
Bieliki na niebie lasów Nadleśnictwa Turek....

Bieliki na niebie lasów Nadleśnictwa Turek. Mamy...

10 maj.
Wideo: Kawęczyńskie bociany zaobrączkowane....

Wideo: Kawęczyńskie bociany zaobrączkowane. Poznamy...

29-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama