niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

21°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Bilans testów w Malanowie: pobrano 3913 wymazy, w tym 1174 w ramach testów mieszkańców powiatu.

Bilans testów w Malanowie: pobrano 3913 wymazy, w tym 1174 w ramach testów mieszkańców powiatu. - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

W środę, 8 lipca swoje funkcjonowanie zakończyło miasteczko wymazowe powstałe przy firmie Sun Garden w Malanowie. W okresie od 30 czerwca do 8 lipca pobrano blisko 4 tys. wymazów głównie od mieszkańców naszego powiatu. Za obsługę odpowiedzialni byli żołnierze z 12 Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Według wielu opinii ognisko koronawirusa, które wykryto w firmie Sun Garden zostało opanowane. Testy wykonano wśród wszystkich pracowników malanowskiej firmy. W efekcie potwierdzono około 115 zakażeń wśród załogi, a dzienny przyrost nowych przypadków opada. Nie są jeszcze znane pełne dane testów wykonanych wśród mieszkańców powiatu, którzy dobrowolnie mogli stawić się w miasteczku wymazowym od 6 do 8 lipca. Nic jednak nie wskazuje, by ilość dzienna wykrytych zakażeń raptownie wzrosła.

reklama

Od momentu rozpoczęcia testów w Malanowie wzrosła natomiast ilość osób objętych kwarantanną i na dzień 8 lipca wynosiła 389 osób. Jak informuje Państwowa Stacja Sanitarno-epidemiologiczna, hospitalizowane jest 10 osób, dwie osoby przebywają w izolatorium.  Liczba osób z dodatnim wynikiem SARS-CoV-2 ogółem w powiecie tureckim to 140.  Liczba osób wyleczonych: 9. Liczba zgonów: 1.

Jak informowaliśmy we wtorek 7 lipca, zainteresowanie testami dobrowolnymi wśród mieszkańców było duże. Zarejestrowało się około 1000 osób. Dane te potwierdza Starostwo Powiatowe, podając, iż w ramach wspomnianych dobrowolnych testów pobrano 1174 wymazów. Zadanie było realizowane w dwóch formach - stanowiska Test&Go, czyli podjazd samochodem i bez potrzeby wysiadania pobranie wymazu przez żołnierzy WOT lub wersja dla pieszych, czyli testy przeprowadzane pod namiotami. Informacje o wynikach były i są przekazywane telefonicznie, w formie SMSa lub za pomocą strony pacient.gov.pl dla osób posiadających profil zaufany ePUAP.

Podobne artykuły

Miejska fontanna nieczynna mimo braku zakazu

Miejska fontanna nieczynna mimo braku zakazu

6 czerw.
Listy do redakcji: Uwaga! Wiosną kleszcze...

Listy do redakcji: Uwaga! Wiosną kleszcze ruszają na...

28 kw.
Wideo: Smakosze

Wideo: Smakosze "żurku na wynos" zjechali do...

18 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama