piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Bilans testów w Malanowie: pobrano 3913 wymazy, w tym 1174 w ramach testów mieszkańców powiatu.

Bilans testów w Malanowie: pobrano 3913 wymazy, w tym 1174 w ramach testów mieszkańców powiatu. - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

W środę, 8 lipca swoje funkcjonowanie zakończyło miasteczko wymazowe powstałe przy firmie Sun Garden w Malanowie. W okresie od 30 czerwca do 8 lipca pobrano blisko 4 tys. wymazów głównie od mieszkańców naszego powiatu. Za obsługę odpowiedzialni byli żołnierze z 12 Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Według wielu opinii ognisko koronawirusa, które wykryto w firmie Sun Garden zostało opanowane. Testy wykonano wśród wszystkich pracowników malanowskiej firmy. W efekcie potwierdzono około 115 zakażeń wśród załogi, a dzienny przyrost nowych przypadków opada. Nie są jeszcze znane pełne dane testów wykonanych wśród mieszkańców powiatu, którzy dobrowolnie mogli stawić się w miasteczku wymazowym od 6 do 8 lipca. Nic jednak nie wskazuje, by ilość dzienna wykrytych zakażeń raptownie wzrosła.

reklama

Od momentu rozpoczęcia testów w Malanowie wzrosła natomiast ilość osób objętych kwarantanną i na dzień 8 lipca wynosiła 389 osób. Jak informuje Państwowa Stacja Sanitarno-epidemiologiczna, hospitalizowane jest 10 osób, dwie osoby przebywają w izolatorium.  Liczba osób z dodatnim wynikiem SARS-CoV-2 ogółem w powiecie tureckim to 140.  Liczba osób wyleczonych: 9. Liczba zgonów: 1.

Jak informowaliśmy we wtorek 7 lipca, zainteresowanie testami dobrowolnymi wśród mieszkańców było duże. Zarejestrowało się około 1000 osób. Dane te potwierdza Starostwo Powiatowe, podając, iż w ramach wspomnianych dobrowolnych testów pobrano 1174 wymazów. Zadanie było realizowane w dwóch formach - stanowiska Test&Go, czyli podjazd samochodem i bez potrzeby wysiadania pobranie wymazu przez żołnierzy WOT lub wersja dla pieszych, czyli testy przeprowadzane pod namiotami. Informacje o wynikach były i są przekazywane telefonicznie, w formie SMSa lub za pomocą strony pacient.gov.pl dla osób posiadających profil zaufany ePUAP.

Podobne artykuły

Czterech mężczyzn zakażonych koronawirusem....

Czterech mężczyzn zakażonych koronawirusem....

3 sierp.
Dwa nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2. W...

Dwa nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2. W powiecie...

2 sierp.
Aż 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem...

Aż 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w...

31 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama