Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

IMGW ostrzega przez burzami z silnym wiatrem w powiecie popołudniu i w nocy

IMGW ostrzega przez burzami z silnym wiatrem w powiecie popołudniu i w nocy
 

Uwaga, nad Turek i powiat turecki nadciągają intensywne burze z możliwym opadem gradu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pogodowy alert dla całej Wielkopolski w tym stopień drugi dla naszego powiatu. Najgorsze prognozy dotyczą południa i wschodu regionu. Apelujemy o ostrożność. 

Synoptycy przewidują intensywne burze burze, grad i silny wiatr spodziewane po południu i w nocy. Ostrzeżenie drugiego stopnia będzie obowiązywać w powiatach: gnieźnieńskim, gostyńskim, jarocińskim, kaliskim, kępińskim, kolskim, konińskim, kościańskim, krotoszyńskim, leszczyńskim, ostrowskim, ostrzeszowskim, pleszewskim, poznańskim, rawickim, słupeckim, średzkim, śremskim, tureckim. 

reklama

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 100 km/godz., lokalnie do 110 km/godz. Miejscami grad – czytamy w komunikacie IMGW. Pogodowy alert obowiązywać będzie od godziny 14:00 do 22:00, a w przypadku ostrzeżeń drugiego stopnia – do 1:00 w nocy. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk wynosi 85 proc.

Wg trójstopniowej kategoryzacji alertów pogodowych IMGW dla zagrożeń 2 stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Aktualną sytuację pogodową nad miastem i powiatem znajdziecie zawsze w naszym serwisie pogodowym: https://www.turek.net.pl/pogoda. A tak wygląda aktualna mapa burz w Polsce środkowej:   

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

IMGW ostrzega przez burzami z silnym wiatrem w powiecie popołudniu i w nocy

Podobne artykuły

Wysoka temperatura i burze z gradem....

Wysoka temperatura i burze z gradem. Ostrzeżenie I...

23 lip.
Alert pogodowy trzeciego stopnia! Będzie...

Alert pogodowy trzeciego stopnia! Będzie upalnie i...

1 lip.
Jeszcze tylko dwa dni na złożenie deklaracji do...

Jeszcze tylko dwa dni na złożenie deklaracji do...

29 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama