środa 27 stycznia 2021

Anieli, Juliana, Przemysława

reklama

Na ratunek nadleśnictwu - leśny numer interwencyjny

Na ratunek nadleśnictwu - leśny numer interwencyjny
 

Jesteś świadkiem nietypowego zdarzenia na terenie Nadleśnictwa Turek, które Twoim zdaniem nie powinno mieć miejsca i może stanowić zagrożenie? Koniecznie zgłoś to poprzez specjalny leśny numer interwencyjny!

Nadleśnictwo Turek położone jest w rejonie Wysoczyzny Tureckiej. Zasięgiem administracyjnym obejmuje powiat turecki, a także część gminy Uniejów i skrawek gminy Świnice Warckie z województwa łódzkiego. Nadleśnictwo, które podzielone jest na dwa obręby leśne: Linne i Turek oraz na dwanaście leśnictw, zasięgiem terytorialnym obejmuje 1 061,65 km2.

reklama

Ochrona lasu w nadleśnictwie to ciągła obserwacja i zapobiegania zjawiskom niekorzystnym i niebezpiecznym dla lasów. To także ochrona naturalnych sprzymierzeńców lasów, np. mrówek, płazów, gadów, ptaków drapieżnych czy ssaków owadożernych. Wiedza o procesach zachodzących w przyrodzie i ciągła kontrola stanu środowiska leśnego pozwala pracownikom Nadleśnictwa z wyprzedzeniem wykrywać zagrożenia, mogące wpłynąć negatywnie na stan lasów. 

604 486 179 - leśny numer interwencyjny

Pomóc pracownikom Nadleśnictwa Turek może każdy z nas. Kiedy tylko zauważymy coś, co naszym zdaniem zagraża (pośrednio i bezpośrednio) mieszkańcom czy zasobom lasu - zgłośmy to na specjalny leśny numer interwencyjny. Nie bójmy się zareagować np. po zauważeniu rannego zwierzęcia czy zniszczonego stanowiska lęgowego. W końcu lasy to nasz wspólny skarb, o który trzeba dbać.

Źródło: Nadleśnictwo Turek

Podobne artykuły

Lasy Nadleśnictwa Turek bogatsze o pięć nowych...

Lasy Nadleśnictwa Turek bogatsze o pięć nowych...

21 st.
Centrum Wolontariatu apeluje o wsparcie dla...

Centrum Wolontariatu apeluje o wsparcie dla...

21 st.
Sukces akcji

Sukces akcji "Świąteczna Paczka dla Seniora"....

7 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama