piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Na ratunek nadleśnictwu - leśny numer interwencyjny

Na ratunek nadleśnictwu - leśny numer interwencyjny
 

Jesteś świadkiem nietypowego zdarzenia na terenie Nadleśnictwa Turek, które Twoim zdaniem nie powinno mieć miejsca i może stanowić zagrożenie? Koniecznie zgłoś to poprzez specjalny leśny numer interwencyjny!

Nadleśnictwo Turek położone jest w rejonie Wysoczyzny Tureckiej. Zasięgiem administracyjnym obejmuje powiat turecki, a także część gminy Uniejów i skrawek gminy Świnice Warckie z województwa łódzkiego. Nadleśnictwo, które podzielone jest na dwa obręby leśne: Linne i Turek oraz na dwanaście leśnictw, zasięgiem terytorialnym obejmuje 1 061,65 km2.

reklama

Ochrona lasu w nadleśnictwie to ciągła obserwacja i zapobiegania zjawiskom niekorzystnym i niebezpiecznym dla lasów. To także ochrona naturalnych sprzymierzeńców lasów, np. mrówek, płazów, gadów, ptaków drapieżnych czy ssaków owadożernych. Wiedza o procesach zachodzących w przyrodzie i ciągła kontrola stanu środowiska leśnego pozwala pracownikom Nadleśnictwa z wyprzedzeniem wykrywać zagrożenia, mogące wpłynąć negatywnie na stan lasów. 

604 486 179 - leśny numer interwencyjny

Pomóc pracownikom Nadleśnictwa Turek może każdy z nas. Kiedy tylko zauważymy coś, co naszym zdaniem zagraża (pośrednio i bezpośrednio) mieszkańcom czy zasobom lasu - zgłośmy to na specjalny leśny numer interwencyjny. Nie bójmy się zareagować np. po zauważeniu rannego zwierzęcia czy zniszczonego stanowiska lęgowego. W końcu lasy to nasz wspólny skarb, o który trzeba dbać.

Źródło: Nadleśnictwo Turek

Podobne artykuły

Śmiecisz - płacisz! Śmiecisz - sprzątasz

Śmiecisz - płacisz! Śmiecisz - sprzątasz

30 lip.
Uwaga na zagrożenie pożarowe w naszych lasach!...

Uwaga na zagrożenie pożarowe w naszych lasach!...

29 lip.
Wideo: Pompowali dla Kingi - uzbierali niecałe...

Wideo: Pompowali dla Kingi - uzbierali niecałe 5...

18 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama