Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Intensywne burze z gradem nad powiatem tureckim. Ostrzeżenie IMiGW dla zachodniej części kraju

Intensywne burze z gradem nad powiatem tureckim. Ostrzeżenie IMiGW dla zachodniej części kraju
 

Nad powiat turecki nadciągają intensywne burze z możliwym opadem gradu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pogodowy alert dla całej Wielkopolski w tym stopień pierwszy dla naszego powiatu.  Apelujemy o ostrożność. 

Synoptycy przewidują intensywne burze oraz opady gradu spodziewane po południu i w nocy w niedzielę 26 licpa. Ostrzeżenie drugiego stopnia będzie obowiązywać w praktycznie na całym terenie zachodniej Polski. - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, oraz porywami wiatru do 85 km/h. Miejscami grad - czytamy w komunikacie IMGW. Pogodowy alert obowiązywać będzie od godziny 13:00 do 22:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów wynosi 85 proc.

reklama

Wg trójstopniowej kategoryzacji alertów pogodowych IMGW dla zagrożeń 1 stopnia przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Aktualną sytuację pogodową nad miastem i powiatem znajdziecie zawsze w naszym serwisie pogodowym: https://www.turek.net.pl/pogoda. A tak wygląda aktualna mapa burz na mapie Polski   

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Intensywne burze z gradem nad powiatem tureckim. Ostrzeżenie IMiGW dla zachodniej części kraju

Podobne artykuły

Wysoka temperatura i burze z gradem....

Wysoka temperatura i burze z gradem. Ostrzeżenie I...

23 lip.
Alert pogodowy trzeciego stopnia! Będzie...

Alert pogodowy trzeciego stopnia! Będzie upalnie i...

1 lip.
Jeszcze tylko dwa dni na złożenie deklaracji do...

Jeszcze tylko dwa dni na złożenie deklaracji do...

29 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama