wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

IMiGW ostrzega przed intensywnymi burzami z gradem także w powiecie tureckim

IMiGW ostrzega przed intensywnymi burzami z gradem także w powiecie tureckim
 

Nad powiat turecki nadciągają intensywne burze z możliwym opadem gradu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pogodowy alert dla wschodniej części Wielkopolski w tym stopień pierwszy dla naszego powiatu.  Apelujemy o ostrożność. 

Synoptycy przewidują intensywne burze oraz opady gradu spodziewane po południu i w nocy we wtorek 28 lipca. Ostrzeżenie drugiego stopnia będzie obowiązywać praktycznie na całym terenie wschodniej Polski. Dla wschodniej Wielkopolski w tym dla powiatu tureckiego wydano ostrzeżenie stopnia pierwszego. IMGW Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu ostrzega przed burzą z gradem od godz.16:00 dnia 28.07.2020 do godz. 02:00 dnia 29.07.2020. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

reklama

Wg trójstopniowej kategoryzacji alertów pogodowych IMGW dla zagrożeń 1 stopnia przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Aktualną sytuację pogodową nad miastem i powiatem znajdziecie zawsze w naszym serwisie pogodowym: https://www.turek.net.pl/pogoda. A tak wygląda aktualna mapa burz na mapie Polski   

IMiGW ostrzega przed intensywnymi burzami z gradem także w powiecie tureckim

Podobne artykuły

Uwaga intensywne burze! Najwyższy trzeci...

Uwaga intensywne burze! Najwyższy trzeci stopień...

14 lip.
UWAGA! Intensywne burze z gradem i porywistym...

UWAGA! Intensywne burze z gradem i porywistym...

22 czerw.
Intensywne opady śniegu w powiecie tureckim....

Intensywne opady śniegu w powiecie tureckim. IMGW...

6 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama