sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Wideo: Wielka feta na powitanie nowego wozu strażackiego w OSP Piekary.

Wideo: Wielka feta na powitanie nowego wozu strażackiego w OSP Piekary.  - fot. screenshot Youtube.com
fot. screenshot Youtube.com 

Do strażaków-ochotników z Wielkopolski w sierpniu br. trafiły 62 nowe samochody ratowniczo-gaśnicze. Na liście obdarowanych jednostek jest także straż pożarna z powiatu tureckiego czyli OSP Piekary, która wraz z mieszkańcami we wtorek 11 sierpnia hucznie i z wielką fetą powitała nowy wóz.

Nowy wóz druhowie z Piekar otrzymali w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych", który obejmuje wsparcie finansowe z budżetu państwa na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP.  Wart blisko 800 tyś zł średni wóz ratowniczo-gaśniczy marki VOLVO jest wielkim wyróżnieniem dla druhów z Piekar, którzy dotychczas mieli do dyspozycji wysłużonego Stara. 

reklama

Przybycie nowego samochodu uświetniła wielka feta. Nie obyło się bez syren, flar i szampana. Powitanie pojazdu przerodziło się w mini festyn strażacki ku wielkiej uciesze mieszkańców a w głównej mierze tych najmłodszych. Powitanie pojazdu uświetnił także przybyły do Piekar burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler ,który wraz z prezesem jednostki Romanem Jałkiewiczem oraz najstarszym druhem Józefem Frątczakiem ochrzcili pojazd szampanem. Strażacy oczywiście musieli przetestować nowe możliwości pojazdu w tym siłę sikawek :)

Oficjalne poświęcenie wozu nastąpi w najbliższą sobotę o godzinie 13.30 przed remizą OSP Piekary zaraz po uroczystej mszy świętej w kościele Świętej Trójcy w Skeczniewie. Na 2020 rok zaplanowano rekordową liczbę 62 nowych samochodów dla jednostek ochotniczych straży pożarnych o łącznej wartości ponad 56 mln. zł.  Uroczystość wręczenia promes na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla ochotniczych straży pożarnych z terenu województwa wielkopolskiego odbyła się 8 lipca 2020 roku w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie w pow. pleszewskim.  

Podobne artykuły

Wideo: Motocyklista, pieszy i dziecko w...

Wideo: Motocyklista, pieszy i dziecko w szpitalu po...

6 wrz.
Wideo: Wybuch gazu i śmierć mężczyzny. Tragedia...

Wideo: Wybuch gazu i śmierć mężczyzny. Tragedia w...

28 lip.
Kolejne wozy ratowniczo-gaśnicze dla jednostek...

Kolejne wozy ratowniczo-gaśnicze dla jednostek OSP z...

9 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama