czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

18°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Wielka feta na powitanie nowego wozu strażackiego w OSP Piekary.

Wideo: Wielka feta na powitanie nowego wozu strażackiego w OSP Piekary.  - fot. screenshot Youtube.com
fot. screenshot Youtube.com 

Do strażaków-ochotników z Wielkopolski w sierpniu br. trafiły 62 nowe samochody ratowniczo-gaśnicze. Na liście obdarowanych jednostek jest także straż pożarna z powiatu tureckiego czyli OSP Piekary, która wraz z mieszkańcami we wtorek 11 sierpnia hucznie i z wielką fetą powitała nowy wóz.

Nowy wóz druhowie z Piekar otrzymali w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych", który obejmuje wsparcie finansowe z budżetu państwa na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP.  Wart blisko 800 tyś zł średni wóz ratowniczo-gaśniczy marki VOLVO jest wielkim wyróżnieniem dla druhów z Piekar, którzy dotychczas mieli do dyspozycji wysłużonego Stara. 

reklama

Przybycie nowego samochodu uświetniła wielka feta. Nie obyło się bez syren, flar i szampana. Powitanie pojazdu przerodziło się w mini festyn strażacki ku wielkiej uciesze mieszkańców a w głównej mierze tych najmłodszych. Powitanie pojazdu uświetnił także przybyły do Piekar burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler ,który wraz z prezesem jednostki Romanem Jałkiewiczem oraz najstarszym druhem Józefem Frątczakiem ochrzcili pojazd szampanem. Strażacy oczywiście musieli przetestować nowe możliwości pojazdu w tym siłę sikawek :)

Oficjalne poświęcenie wozu nastąpi w najbliższą sobotę o godzinie 13.30 przed remizą OSP Piekary zaraz po uroczystej mszy świętej w kościele Świętej Trójcy w Skeczniewie. Na 2020 rok zaplanowano rekordową liczbę 62 nowych samochodów dla jednostek ochotniczych straży pożarnych o łącznej wartości ponad 56 mln. zł.  Uroczystość wręczenia promes na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla ochotniczych straży pożarnych z terenu województwa wielkopolskiego odbyła się 8 lipca 2020 roku w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie w pow. pleszewskim.  

	fot. screenshot Youtube.com2
fot. screenshot Youtube.com3
fot. screenshot Youtube.com4
fot. screenshot Youtube.com5

Podobne artykuły

Już jest godny następca Walusia. Nowy wóz...

Już jest godny następca Walusia. Nowy wóz strażacki...

15 maj.
Gmina Dobra. Powiatowa Narada Szkoleniowa w OSP...

Gmina Dobra. Powiatowa Narada Szkoleniowa w OSP Piekary

8 kw.
Pożar domu mieszkalnego w Rzymsku. Jedna osoba...

Pożar domu mieszkalnego w Rzymsku. Jedna osoba...

14-12-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama