sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Intensywne burze nad powiatem tureckim. Ostrzeżenie IMiGW dla środkowej części kraju

Intensywne burze nad powiatem tureckim. Ostrzeżenie IMiGW dla środkowej części kraju
 

Nad powiat turecki nadciągają burze z możliwymi intensywnymi opadami deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pogodowy alert dla przeważającej części województwa Wielkopolskiego w tym stopień pierwszy dla naszego powiatu. Apelujemy o ostrożność. 

Synoptycy przewidują burze oraz intensywne opady deszczu spodziewane po południu aż do późnych godzin wieczornych 17 sierpnia br. Ostrzeżenie pierwszego stopnia będzie obowiązywać w praktycznie na całym terenie środkowej i południowej Polski. - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 20 mm,lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad. - czytamy w komunikacie IMGW. Pogodowy alert obowiązywać będzie od godziny 14:00 do 23:00 w poniedziałek 17 sierpnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów wynosi 85 proc.

reklama

Wg trójstopniowej kategoryzacji alertów pogodowych IMGW dla zagrożeń 1 stopnia przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Aktualną sytuację pogodową nad miastem i powiatem znajdziecie zawsze w naszym serwisie pogodowym: https://www.turek.net.pl/pogoda.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Intensywne burze nad powiatem tureckim. Ostrzeżenie IMiGW dla środkowej części kraju

Podobne artykuły

Wysoka temperatura i burze z gradem....

Wysoka temperatura i burze z gradem. Ostrzeżenie I...

23 lip.
Alert pogodowy trzeciego stopnia! Będzie...

Alert pogodowy trzeciego stopnia! Będzie upalnie i...

1 lip.
Jeszcze tylko dwa dni na złożenie deklaracji do...

Jeszcze tylko dwa dni na złożenie deklaracji do...

29 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama