poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

19°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

UWAGA! Intensywne burze z gradem i porywistym wiatrem nad powiatem. Alert 2 stopnia wg IMGW

UWAGA! Intensywne burze z gradem i porywistym wiatrem nad powiatem. Alert 2 stopnia wg IMGW
 

Nad powiat turecki nadciągają burze z możliwymi intensywnymi opadami deszczu i porywistym wiatrem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pogodowy alert dla przeważającej części kraju w tym stopień drugi dla naszego powiatu. Apelujemy o ostrożność. 

Synoptycy przewidują burze oraz intensywne opady deszczu spodziewane po południu aż do późnych godzin wieczornych 22 sierpnia br. Ostrzeżenie drugiego stopnia będzie obowiązywać w praktycznie na całym terenie środkowej i zachodniej Polski. - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h. Miejscami grad. Uwagi: Z uwagi na dynamiczną sytuację meteorologiczną ostrzeżenie może ulec aktualizacji. - czytamy w komunikacie IMGW wydanym dla powiatu tureckiego. Pogodowy alert obowiązywać będzie od godziny 11:00 do 22:00 w sobotę 22 sierpnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów wynosi 85 proc.

reklama

Wg trójstopniowej kategoryzacji alertów pogodowych IMGW dla zagrożeń 2 stopnia przewiduje sięwystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Aktualną sytuację pogodową nad miastem i powiatem znajdziecie zawsze w naszym serwisie pogodowym: https://www.turek.net.pl/pogoda.

UWAGA! Intensywne burze z gradem i porywistym wiatrem nad powiatem. Alert 2 stopnia wg IMGW

Podobne artykuły

Uwaga intensywne burze! Najwyższy trzeci...

Uwaga intensywne burze! Najwyższy trzeci stopień...

14 lip.
UWAGA! Intensywne burze z gradem i porywistym...

UWAGA! Intensywne burze z gradem i porywistym...

22 czerw.
Intensywne opady śniegu w powiecie tureckim....

Intensywne opady śniegu w powiecie tureckim. IMGW...

6 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama