niedziela 01 sierpnia 2021

Jarosława, Justyny, Nadziei

17°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

W dobrskim stawie zatruło się około pół tony ryb. Sprawę wyjaśniają policjanci

W dobrskim stawie zatruło się około pół tony ryb. Sprawę wyjaśniają policjanci
 

Około pół tony ryb zatruło się w stawie przy parku w Dobrej. Przyczyną zdarzenia, do którego doszło już nie pierwszy raz, była gnojowica, która do zbiornika spłynęła wraz z deszczem. Straty szacuje się na kilkanaście tysięcy złotych. Sprawę wyjaśniają policjanci.

O sytuacji, do której doszło w niedzielny (6 września) poranek, powiadomiony został Tadeusz Gebler, burmistrz Dobrej. –Zadzwonił do mnie dyrektor Centrum Kultury, który zauważył, że w stawie duszą się ryby. Natychmiast tam pojechałem. Zapach nad stawem był bardzo nieprzyjemny – wyjaśnia dodając, że nie wyglądało to dobrze. Dlatego niezwłocznie strażacy ochotnicy z miejscowej jednostki ustawili przy stawie zbiornik z wodą i wraz z członkami koła wędkarskiego przenieśli do niego jeszcze zdrowe ryby. Ustawiono też pompę, która napowietrzała wodę. W środę i czwartek zarzucono sieci, w których wyciągnięto około pół tony śniętych ryb. Najwięcej było amurów, tołpyg, szczupaków i leszczy. –Pobraliśmy próbki wody ze stawu w parkowym stawie, a także ze stawu znajdującego się po drugiej stronie ulicy i strumień zbiornika w parku – mówi Tadeusz Gebler.

reklama

O sprawie powiadomione zostały Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Powiatowy Lekarz Weterynarii, Wydział ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Turku oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu. Sprawę wyjaśniają również policjanci. –W sobotę przez gminę Dobra przeszła burza. Towarzyszyła jej ulewa, więc można się domyślać, że przyczyną zatrucia ryb w stawie była gnojowica, którą zmyła woda z pobliskich gospodarstw. Ale o jego przyczynie będzie można mówić dopiero po zakończeniu policyjnego śledztwa – dodaje burmistrz.

Podobne zdarzenie w dobrskim stawie miało miejsce w 2015 i 2016 roku.

Podobne artykuły

Zarybiono staw przy ul. Dobrskiej

Zarybiono staw przy ul. Dobrskiej

16-11-2017
Malanów: Pokonała kolegów w wędkarskiej...

Malanów: Pokonała kolegów w wędkarskiej rywalizacji

21-06-2016
Przykona: Będą wielkie zawody wędkarskie

Przykona: Będą wielkie zawody wędkarskie

05-01-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama