wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Małżeństwo z Russocic odznaczone przez ministra rolnictwa

Małżeństwo z Russocic odznaczone przez ministra rolnictwa
 

Bogumiła i Arkadiusz Golczyńscy z Russocic nagrodzeni zostali odznaką honorową „Zasłużony dla Rolnictwa”. Choć wyróżnienie od ministra otrzymali podczas wielkopolskich dożynek, to wczorajsza Sesja Rady Powiatu była okazją do wręczenia małżeństwo gratulacji przez starostę Dariusza Kałużnego.

Małżeństwo Golczyńskich wspólną przygodę z rolnictwem zaczęli przed 21 laty. Jak podkreślali podczas sesji zaczynali od niemalże od zera. Dziś hodują gęsi i indyki przeznaczone na tucz mięsny. Bogumiła i Arkadiusz posiadają 390 hektarów ziemi rolnej, z czego 360 hektarów dzierżawią od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Pozostałe grunty są ich własnością.

reklama

O odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” dla rolników z Russocic wnioskował Jan Smak - kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Turku oraz Michał Zieliński - dyrektor oddziału regionalnego ARiMR w Poznaniu. Wyróżnienie przyznawane jest za osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych. Golczyńscy otrzymali je z rąk ministra rolnictwa Jana Ardanowskiego podczas ogólnopolskich dożynek, które odbyły się w niedzielę 13 września, w Pólku koło Bralina.

Wczorajsza sesja była okazją do złożenia małżeństwu gratulacji. Wyrazy szacunku oprócz radnych złożyli także kierownik turkowskiego ARiMR Jan Smak, starosta Dariusz Kałużny oraz przewodniczącego Rady Powiatu Piotr Szewczyński.

2
3
4

Podobne artykuły

Wszyscy święci balują w niebie? Nie, w...

Wszyscy święci balują w niebie? Nie, w Russocicach!

2 list.
Przed nami atrakcyjny październikowy weekend!...

Przed nami atrakcyjny październikowy weekend!...

21 paźd.
Strzeleckie zmagania radnych i sołtysów z gminy...

Strzeleckie zmagania radnych i sołtysów z gminy...

27 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama