niedziela 25 października 2020

Ingi, Maurycego, Sambora

reklama

Gmina Brudzew. Koronawirus w Szkole Podstawowej w Koźminie

Gmina Brudzew. Koronawirus w Szkole Podstawowej w Koźminie - fot. google map
fot. google map 

Uczeń trzeciej klasy Szkoły Podstawowej w Kominie zakażony został koronawirusem. To pierwsza placówka oświatowa w powiecie turkowskim, którą dosięgła pandemia COVID-19.

O przypadku zachorowania ucznia na COVID-19 Szkoła Podstawowa w Koźminie powiadomna została przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Turku. Jak wyjaśnia Katarzyna Wysocka, dyrektor Sanepidu, do wykrycia zakażenia doszło przypadkiem, bo wymaz na koronawirusa przeprowadzony został profilaktycznie. Badanie nie było związane z uczestnictwem ucznia w szkolnych zajęciach, ale ze względów prywatnych.

reklama

W związku z zaistniałą sytuacją, konieczne było poddanie kwarantannie wszystkich uczniów klas 1-3, trzech nauczycielek oraz jednej pracownicy obsługi. –Dziecko przechodzi koronawirusa bezobjawowo, więc izolacja wymienionych osób była działaniem profilaktycznym – dodaje dyrektor Wysocka.

PSSE w Turku zarządziła zdalne nauczanie uczniów trzech klas. Jak wyjaśnia Krystyna Sznycer, dyrektor Szkoły Podstawowej w Koźminie, w związku z pandemią 26 sierpnia szkoła opracowała strategia przygotowania i zarządzania szkołą w czasie obecnym i na wypadek wystąpienia pandemii COVID-19 w SP Koźmin w roku szkolnym 2020-2021. Jej działania były również zgodne z wytycznymi ustawy o prawie oświatowym oraz ministerstw – edukacji narodowej oraz zdrowia. –Kwarantannie poddani zostali nie wszyscy uczniowie, a jedynie klasy 1-3 dlatego, że zajęcia dla nich odbywają się w innej części szkoły niż pozostali, więc się z nimi nie spotykają. Dodatkowo zarządziliśmy przerwy między zajęciami o innych godzinach – wyjaśnia Krystyna Sznycer dodając, że po zakończeniu kwarantanny uczniowie powrócą do nauki stacjonarnej.

Podobne artykuły

Apel PSSE Turek do uczestników Mszy Świętej w...

Apel PSSE Turek do uczestników Mszy Świętej w Tokarach

22 paźd.
Ministerstwo Zdrowia: Zmarła 81-letnia...

Ministerstwo Zdrowia: Zmarła 81-letnia mieszkanka...

22 paźd.
Poradnik Sanepidu. Dla zarażonych oraz osób w...

Poradnik Sanepidu. Dla zarażonych oraz osób w...

20 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama