piątek 04 grudnia 2020

Barbary, Hieronima, Krystiana

2/span/td td class="detail" °C Pogoda na kolejne dni »
reklama

Kolejny udany pobór krwi dla Agaty. Zebrano ponad 18 litrów krwi. Grabieniec dał radę!

Kolejny udany pobór krwi dla Agaty.  Zebrano ponad 18 litrów krwi. Grabieniec dał radę!
 

W zeszły piątek 23 października 2020 r. odbył się kolejny już pobór krwi dla Agaty Pilarskiej. Tym razem akcja odbyła się na rodzinnej miejscowości i zorganizowana przez Stowarzyszenie „Grabieniec Razem”. Udało się zebrać 18 litrów tego drogocennego leku.

Mimo trudnego okresu związanego z pandemią na ogłoszony pobór krwi na Grabieńcu zgłosiło się ponad 50 osób o otwartych na pomoc sercach. Po weryfikacji krew oddało 41 osób. Na akcji poboru był obecny wójt Gminy Wiejskiej Turek Karol Mikołajczyk, który także oddał krew. Akcja poboru została zorganizowana przez lokalne stowarzyszenie „Grabieniec Razem” przy wsparciu Centrum Wolontariatu z Turku. Za pobór i bezpieczeństwo dawców odpowiadało jak zawsze Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kalisza.

reklama

Na wszystkich uczestników akcji czekał także słodki poczęstunek oraz napoje. Organizatorzy dziękują wszystkim za wsparcie akcji i oddaną krew dla Agaty Pilarskiej. Łącznie zebrano ponad 18 litrów krwi.

Agata Pilarska jest mieszkanką powiatu tureckiego. Zamiast rozpocząć z rówieśnikami rok szkolny, musi rozpocząć trudne leczenie. Zdiagnozowano u niej ostrą białaczkę szpikową. Czeka ją wiele ciężkich zabiegów - chemioterapia i przetaczanie krwi. Przez lata w wolontariacie pomagała innym, a teraz to ona potrzebuje wsparcia.

Podobne artykuły

Oddaj krew w Domu Strażaka już 6 grudnia. Klub...

Oddaj krew w Domu Strażaka już 6 grudnia. Klub HDK...

2 grudz.
17-letnia Agata z Turku  walczy z ostrą...

17-letnia Agata z Turku walczy z ostrą białaczką...

27 list.
Kolejna zbiórka SHDK

Kolejna zbiórka SHDK "Górnik". Oddano prawie 35...

6 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama