niedziela 24 stycznia 2021

Felicji, Roberta, Sławy

reklama

Wideo: Drugie miejsce w konkursie filmowym PATRIA NOSTRA dla drużyny z ZSR CKP

Wideo: Drugie miejsce w konkursie filmowym PATRIA NOSTRA dla drużyny z ZSR CKP
 

30 listopada 2020 roku w Poznaniu odbyła się Gala Finałowa V edycji międzynarodowego konkursu historyczno-filmowego PATRIA NOSTRA. To już trzecia uroczystość, w której udział wzięła młodzież ZSR CKP w Kaczkach Średnich.

Zadaniem uczestników było stworzenie krótkiego filmu lub animacji (odpowiednio 45 lub 30 sekund) dotyczącej ważnych wydarzeń z dziejów Polski. Trzyosobowe drużyny musiały wybrać temat historycznie związany z konkretnym dniem w wyznaczonym tygodniu.

reklama

Drużyna w składzie: Rita Adamczewska, Piotr Korczyński i Fabian Doliński, zobrazowała wydarzenia dotyczące krwawej niedzieli, kulminacyjnego momentu rzezi wołyńskiej.  Mimo trudnego i niezwykle ambitnego tematu, młodzi twórcy poradzili sobie znakomicie zdobywając za swój obraz drugie miejsce. Film „Krwawa niedziela” jest dostępny na stronie konkursowej i YT i szkolnym fanpage.

To już trzeci sukces kaczkowskiej młodzieży, bowiem w latach ubiegłych otrzymali drugą nagrodę za film „Pierwszy zbiorowy mord w Auschwiz” i czwartą, za własną interpretację  „Wesela”.

Ze względów sanitarnych na Gali nie mogli pojawić się wszyscy nagrodzeni. W tym roku drużynę reprezentowali Piotr Korczyński wraz z opiekunem drużyny Anitą Nawrot.

reklama

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągnięć, pomysłu, odwagi i zaangażowania. Życzymy kolejnych udanych interpretacji historycznych faktów i upragnionego pierwszego miejsca w kolejnych edycjach konkursu.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

III miejsce uczennicy ZST w Ogólnopolskim...

III miejsce uczennicy ZST w Ogólnopolskim Konkursie...

4 st.
Kolejne inwestycje w powiatowych szkołach w...

Kolejne inwestycje w powiatowych szkołach w ramach...

21-12-2020
Pierwsza pracowania biologiczna w ramach...

Pierwsza pracowania biologiczna w ramach funduszu...

14-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama