środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Innowacyjna edukacja Brudzewa doceniona przez Samorząd Województwa

 Innowacyjna edukacja Brudzewa doceniona przez Samorząd Województwa
 

W dniu 2 grudnia 2020 r. na Targach Poznańskich odbyła się uroczysta gala wręczenia w wirtualnej przestrzeni nagród laureatom Konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” .

Wśród Laureatów nie mogło zabraknąć Gminy Brudzew. Nagrodą pieniężną w wysokości 8000 zł uhonorowany został projekt pn. “ODPOWIEDZIALNI ZA ŚRODOWISKO...”  – stworzenie nowych źródeł upowszechniania wiedzy z zakresu gospodarki odpadami w Gminie Brudzew.

reklama

W ramach projektu powstał film pt. „Śmieci pół żartem pół serio” - ok. 10 minutowy monolog komika Adama Sobańca przedstawiający w sposób niecodzienny, prześmiewczy tematykę „śmieciową”. Ponadto, projekt umożliwił przygotowanie kalendarza edukacyjnego na rok 2020. Grafika kalendarza obrazuje przyrodę gminy Brudzew zanieczyszczoną bezmyślnymi nawykami społeczeństwa.

Zawartość ww. informatora to nie tylko zdjęcia i kalendarium,  ale również wskazówki dotyczące segregacji odpadów oraz oznaczenia przypominające o odbiorze danej frakcji i upływie terminu opłaty „śmieciowej”.Trzecim elementem projektu była strona internetowa www.2zycieodpadow.pl służąca mieszkańcom Gminy, do umieszczania bezpłatnych ogłoszeń o rzeczach zbędnych, a jednocześnie nadających się do dalszego wykorzystania, typu meble, sprzęt agd, rtv, zabawki. Nie wyrzucaj – pozwól wykorzystać innym.

“Do konkursu zgłoszonych zostało 168 projektów, w ww. kategorii wyróżniono zaledwie 23 projekty z całego województwa,a zatem jesteśmy szczególnie dumni że innowacyjne pomysły edukacyjne Gminy Brudzew zostały zauważone. Przedmiotowa nagroda niewątpliwie jest dla Nas motywacją do poszukiwania dalszych atrakcyjnych źródeł przekazu proekologicznego” – C. Krasowski, Wójt Gminy Brudzew.

reklama

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Muzeum Miasta Turek ponownie docenione w...

Muzeum Miasta Turek ponownie docenione w wojewódzkim...

8 wrz.
Kolejne 20 przydomowych oczyszczalni ścieków w...

Kolejne 20 przydomowych oczyszczalni ścieków w...

27 sierp.
Gmina Brudzew pojawi się na targach EXPO REAL...

Gmina Brudzew pojawi się na targach EXPO REAL 2021 w...

18 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama