wtorek 23 lipca 2024

Sławy, Sławosza, Żelisławy

reklama

Kolejne inwestycje w powiatowych szkołach w ramach projektu WFOŚIGW

Kolejne inwestycje w powiatowych szkołach w ramach projektu WFOŚIGW
 

W ramach projektu „Edukacja ekologiczna w szkołach ponadpodstawowych Powiatu Tureckiego" została wyposażona pracownia biologiczna w  I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Turku w nowoczesny sprzęt o wartości 109.863,14zł. Dziś mamy kolejne dobre wiadomości dla uczniów, tym razem z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich oraz Zespołu Szkół Technicznych S. Kaliskiego w Turku.

Do pracowni Odnawialnych Źródeł Energii znajdującej się w ZST CKP w Kaczkach Średnich zakupiono: monitor interaktywny, stojak mobilny z laptopem, mobilną szafkę z szesnastoma laptopami, zestaw do wideokonferencji, zestaw do fotowoltaiki o wartości 94.466,77 zł.

reklama

Z kolei uczniowie turkowskiego technikum będą się uczyć w nowocześnie wyposażonej klasopracowni biologicznej, w której znalazły się: monitor interaktywny wraz z mobilnym stojakiem i laptopem, mobilna szafka z szesnastoma laptopami, zestaw do wideokonferencji oraz stacja meteorologiczna. Łączna wartość zakupionego sprzętu wynosi 73.021,72 zł.

Warto przypomnieć, że uczniowie technikum odbywają praktyczną naukę zawodu na terenie szkoły z zachowaniem reżimu sanitarnego. 

„Trzeba to wyraźnie podkreślić – pozyskaliśmy kolejne środki zewnętrzne, tym razem otrzymaliśmy dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na realizację projektu poświęconego edukacji ekologicznej w szkołach ponadpodstawowych z naszego powiatu, poszerzamy bazę dydaktyczną, żeby młodzież mogła się uczyć w nowocześnie wyposażonych szkołach. To kolejne rządowe wsparcie dla Powiatu Tureckiego. Bardzo dziękuję Pani Ministrowi Ryszardowi Bartosikowi za zaangażowanie i pomoc na rzecz rozwoju placówek oświatowych Powiatu Tureckiego" – mówił Starosta Turecki podczas odwiedzin w placówkach.

Wskazane zadania są realizowane w ramach projektu „Edukacja ekologiczna w szkołach ponadpodstawowych Powiatu Tureckiego". Łączna wartość całego projektu wynosi 277.351,63,00 zł, z czego 249.300,00zł stanowi dotację Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

reklama

materiał prasowy nadesłany

 

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
Podobne artykuły
W Tuliszkowie powstała nowa siłownia i...

W Tuliszkowie powstała nowa siłownia i infrastruktura rekreacyjna, z...

11 lip.
Matura 2024: Jak wypadły szkoły z powiatu...

Matura 2024: Jak wypadły szkoły z powiatu tureckiego? Podano wyniki

10 lip.
Zagospodarowanie centrum wsi Bibianna. Umowa...

Zagospodarowanie centrum wsi Bibianna. Umowa podpisana

4 lip.
Ponad milion na poprawę efektywności...

Ponad milion na poprawę efektywności energetycznej w Powiecie Tureckim

25 czerw.
Zakończenie budowy ulicy Patrzykąta w...

Zakończenie budowy ulicy Patrzykąta w Tuliszkowie

21 czerw.
Warsztaty z mistrzem świata w cukiernictwie w...

Warsztaty z mistrzem świata w cukiernictwie w ZSR CKP

19 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama