środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nowy wóz strażacki za 1 mln zł w OSP Brudzew. Uroczyste powitanie uświetnili mieszkańcy i samorządowcy.

Nowy wóz strażacki za 1 mln zł w OSP Brudzew. Uroczyste powitanie uświetnili mieszkańcy i samorządowcy. - fot. FB OSP Brudzew
fot. FB OSP Brudzew 

Piątek 22 stycznia 2021 roku, zapisze się w historii OSP Brudzew złotymi zgłoskami. Po wielu latach cierpliwego wyczekiwania, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarniczej w Brudzewie mogą pochwalić się nowym nabytkiem, ciężkim samochodem ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN, który w piątkowy wieczór dotarł do strażnicy jednostki.

Jak informują strażacy z Brudzewa to ważny i znaczący moment dla jednostki. Zakup pojazdu został sfinansowany po części ze środków rządowych ale także i co cieszy najbardziej samorządowców ze środków gminnych w kwocie 500 tys. zł. Całościowy koszt nowego wozu strażackiego to 1 mln zł. Na tą kwotę oprócz zakupu pojazdu złożyły się także koszty przystosowania pojazdu do zadań bojowych wykonane przez firmę MotoTruck z Kielc. Pojazd posiada m.in. zbiornik wody o pojemności 5 tysięcy litrów.

reklama

Nowe GCBA zostało powitane przez brudzewskich strażaków i mieszkańców miejscowości racami. Marsza powitalnego zagrała także Orkiestra Dęta OSP Brudzew. Nowy nabytek zastąpi wysłużonego Jelcza 004.

źródło/fot.: OSP Brudzew

Podobne artykuły

Strażacy z OSP Brudzew podsumowali 5-lat...

Strażacy z OSP Brudzew podsumowali 5-lat...

z wczoraj
Śmiertelny wypadek w Olimpii. Zginął kierowca...

Śmiertelny wypadek w Olimpii. Zginął kierowca mazdy

15-12-2020
Druhowie z Brudzewa nagrodzeni w konkursie....

Druhowie z Brudzewa nagrodzeni w konkursie. Kupili...

14-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama