Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Malanowski sztab WOŚP z rekordem. Zebrano ponad 19000 zł!

Malanowski sztab WOŚP z rekordem. Zebrano ponad 19000 zł!
 

Finał z głową - to hasło przewodnie 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Środki zebrane podczas w tegorocznej edycji zostaną przekazane na zakup sprzętu dla laryngologii i diagnostyki głowy. Jak co roku Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie założyła orkiestrowy sztab. Obostrzenia sanitarne nie pozwoliły na tradycyjne zorganizowanie koncertu finałowego z udziałem publiczności.

Malanowski sztab wykazał się dużą kreatywnością i zamiast koncertu przygotował sklepik z przedmiotami otrzymanymi od darczyńców. Tort ufundowany przez piekarnię „Ogrodowczyk”, został zakupiony przez wójta gminy Malanów Ireneusza Augustyniaka oraz przewodniczącego Rady Gminy Karola Płóciennika. Tradycją stało się, że zakupionym tortem poczęstowani zostali wszyscy chętni mieszkańcy i oczywiście wolontariusze. Drugi tort ufundowany przez cukiernię Bezik Zdzisława Jesiołowskiego oraz ciasta przygotowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy i osoby prywatne, zostały podzielona i sprzedane w sklepiku zasilając orkiestrową skarbonkę. Piękny parasol ogrodowy podarowany przez firmę Sun Garden szybko znalazł amatora i będzie ozdobą jednego z malanowskich ogrodów. Nowością w działaniach malanowskiego sztabu była e-skarbonka i aukcje na portalu allegro.pl. Ponieważ licytacje prowadzone w tradycyjnej formie podczas koncertu finałowego nie mogły się odbyć, przedmioty z logo WOŚP zostały wystawione na portalu aukcyjnym ciesząc się bardzo dużym zainteresowaniem biorą pod uwagę debiutancki charakter tego działania.

reklama

Tegoroczny 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Malanowie zamknięto kwotą ponad 19 000,00 zł !!!

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Malanowie pod przewodnictwem szefowej sztabu Karoliny Wojtkowiak składał się z 30 wolontariuszy. Pomimo mrozu, śniegu oraz niedogodności związanych z obostrzeniami pandemicznymi, wolontariusze dzielnie kwestowali w wielu punktach gminy Malanów. W siedzibie sztabu w CKiBP, wolontariusze mogli się ogrzać, napić gorącej herbaty czy posilić pizzą ufundowaną przez restaurację Hacjenda.

Malanowski finał WOSP wsparli m.in. Środowiskowy Dom Samopomocy w Miłaczewie, Sun Gardem, Urząd Gminy w Malanowie, Rejonowy Bank Spółdzielczy w Malanowie, Restauracja Hacjenda, Piekarnia „Ogrodowczyk", Cukiernia Bezik Zdzisław Jesiołowski, Salon fryzjersko kosmetyczny Metamorfoza oraz osoby prywatne

Sztab WOŚP w Malanowie serdecznie dziękuje wszystkim ludziom wielkiego serca, którzy włączyli się do tegorocznej 29 akcji WOŚP. Szczególne podziękowania dla wszystkim wolontariuszy, którymi byli: Maja Grzelka, Wiktoria Pyzik, Kaja Pyzik, Norbert Pietrzak, Adrianna Pietrzak, Weronika Perlińska, Karina Kowalczyk, Agata Kolanowska, Julia Janicka, Lena Dzieciątkowska, Maja Mikołajczyk, Iga Mikołajczyk, Milena Dawicka, Oliwia Kąciak, Maja Kąciak, Julita Borowska, Wiktoria Kasprzak, Natalia Tomczyk, Małgorzata Chrzęściewska, Zofia Cyls, Natalia Kapusta, Zofia Kulec, Dominik Chojnacki, Klara Wasik, Wiktoria Sawicka, Dobrosława Dembińska, Zuzanna Wawrzyniak, Anna Sobczak i Artur Nowicki oraz szefowej sztabu Karolinie Wojtkowiak. Dzięki sprawnej organizacji pracy wolontariuszy i ich wielkiemu zaangażowaniu, do puszek kwestarskich, udało się zebrać kwotę 7629,58 zł.

reklama

źródło/fot.: CKiBP Malanów / Małgorzata Przygońska

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

Podobne artykuły

Wbrew diagnozom lekarzy. Iwona i Andrzej z...

Wbrew diagnozom lekarzy. Iwona i Andrzej z Dobrej...

25 sierp.
Kierowcy ciężarówek z całej Polski dla...

Kierowcy ciężarówek z całej Polski dla zwierzaków ze...

21 lip.
Syn zbiera na rehabilitację mamy. Pomóżmy...

Syn zbiera na rehabilitację mamy. Pomóżmy rodzinie z...

7 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama