sobota 31 lipca 2021

Ignacego, Lodomiry, Romana

17°C lekkie zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Trudne warunki na drogach powiatu. Liczne korki, kłopoty ciężarówek.

Wideo: Trudne warunki na drogach powiatu. Liczne korki, kłopoty ciężarówek.
 

Od wczesnych godzin porannych z uwagi na trudne warunki meteorologiczne spowodowane obfitymi opadami śniegu w całym kraju występują utrudnienia na drogach. Podobnie jest w powiecie tureckim gdzie na większości dróg zalega gruba warstwa śniegu. Kierowcy zgłaszają korki i zatory. 

Najtrudniejsza sytuacja jest pod Tuliszkowem gdzie stworzył się kilkukilometrowy korek na drodze krajowej nr 72 od strony Turku. Powodem są problemy ciężarówek, które nie mogą podjechać pod delikatne wzniesienie w centrum Tuliszkowa. Ptoblemy występują także od strony Konina. -Trudne warunki na światłach w Tuliszkowie, auta jadące od strony Konina nie wyhamowują przed światłami - informuje jeden z kierowców.

reklama

Na innym odcinku tej samej drogi w miejscowości Słodków na wysokości parku także tworzy się zator spowodowany podobnie jak w Tuliszkowie problemami samochodów ciężarowych. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo. Kolejny problem samochodu ciężarowego występuje w Alabertowie na drodze powiatowej w kierunku Piętna.

Utrudnienia występują także na rondzie przed wjazdem na autostradę A2 na drodze wojewódzkiej 470, gdzie w zaspach stoi kilka samochodów ciężarowych nie mogących podjechać pod wzniesienie przed mostem w stronę Kościelca.

Jak informują kierowcy większości powiatu tureckiego na drogach zalega znaczna warstwa śniegu. Drogi nie są odśnieżone a piaskarek nikt nie zaobserwował. Zalecamy zachowanie rozwagi i ostrożność na drogach. Masz informacje o problemach - wyślij zdjęcie na 787 77 74 72 lub email redakcja@turek.net.pl

reklama

Podobne artykuły

Walentynkowy kulig w ramach akcji

Walentynkowy kulig w ramach akcji "Pomagaj Pomagać"...

15 lt.
Turek śniegiem malowany

Turek śniegiem malowany

31 st.
Intensywne opady śniegu w powiecie tureckim....

Intensywne opady śniegu w powiecie tureckim. IMGW...

6 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama