sobota 31 lipca 2021

Ignacego, Lodomiry, Romana

17°C lekkie zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Odszedł Stanisław Bryl - wieloletni samorządowiec i strażak

Odszedł Stanisław Bryl - wieloletni samorządowiec i strażak - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

W poniedziałek 22 lutego 2021 roku w konińskim szpitalu zmarł Stanisław Bryl. Wieloletni samorządowiec i strażak ochotnik w gminie Przykona. Miał 57 lat. 

Stanisław Bryl był wieloletnim radnym Gminy Przykona. W kadencji 2014-2018 sprawował także funkcję przewodniczącego tejże Rady. Był znanym i szanowanym mieszkańcem gminy i powiatu. W pracy radnego zapamiętany zostanie z pewnością jako osoba barwna i bezkompromisowa. Znany z gorących i dosadnych dyskusji, które niejednokrotnie prowadził na sesjach Rady Gminy oraz Rady Powiatu, których był częstym gościem. Bez sukcesu startował do Rady Gminy Przykony w  kadencji 2018-2023. Mimo to nadal czynnie w jej sesjach uczestniczył.

reklama

Stanisław Bryl to także strażak ochotnik. Był wieloletnim prezesem i członkiem zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Radyczynach. Swoja pracę dla lokalnej społeczności rozpoczynał jako sołtys sołectwa Posoka. Był także wieloletnim delegatem do Izb Rolniczych.

Msza święta żałobna odbędzie się w Kaplicy w Posoce w czwartek 25 lutego 2021 r. o godz. 11:00, po czym nastąpią uroczystości pogrzebowe na cmentarzu parafialnym w Psarach.

Odszedł Stanisław Bryl - wieloletni samorządowiec i strażak - fot. Archiwum Turek.net.pl

Podobne artykuły

Sprzedaż alkoholu w gm. Przykona. Po której...

Sprzedaż alkoholu w gm. Przykona. Po której stronie...

08-09-2020
Przykona: Jak rolnikom oszacowano straty? Bryl...

Przykona: Jak rolnikom oszacowano straty? Bryl ma...

30-10-2018
Przykona: Kończąc kadencję podnieśli podatki....

Przykona: Kończąc kadencję podnieśli podatki. Na...

30-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama