sobota 13 lipca 2024

Danieli, Irwina, Małgorzaty

reklama

Dzień Logopedy w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Turku

Dzień Logopedy w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Turku
 

Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej od 2004 roku, w Polsce od 2007 roku. Dzień jaki wyznaczono na to święto to 6 marca.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Turku, jak co roku organizuje Dzień Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych w ramach EDL. W tym roku powiatowa poradnia zorganizowała święto 5 marca. Ze względu na pandemię placówka przyjmowała pacjentów i ich rodziców w reżimie sanitarnym zgodnie z procedurami. Przyjmowane były dzieci na wyznaczoną godzinę, po wcześniej umówionej rozmowie telefonicznej.

reklama

Logopedzi z poradni w godzinach od 9.00 do 18.00 prowadzili diagnozy logopedyczne, konsultacje, porady oraz instruktaże. Prowadzone były również przesiewowe badania słuchu programem „Słyszę” oraz „Słyszę dla przedszkolaków”.

Logopedzi udzielili pomocy 35 pacjentom, którzy zgłosili się w ramach tego projektu. Europejski Dzień Logopedy był też okazją do wizyty w poradni Starosty Tureckiego Dariusza Kałużnego oraz Naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Turku Sławomira Kosobudzkiego. Na ręce Dyrektor PPP w Turku Barbary Piąstki-Dopieralskiej złożyli dyplom w imieniu Samorządu Powiatu Tureckiego, z podziękowaniami dla logopedów za profesjonalizm i troskę nad dziećmi i młodzieżą z Powiatu Tureckiego, życząc zdrowia, spokojnej pracy dającej zadowolenie i zawodowe spełnienie.

Wydarzenie ma na celu zachęcenie rodziców by nie zwlekali z poradą lub konsultacją u specjalisty dziecka, które ma kłopoty z mówieniem. W Polsce z tej okazji organizowany jest Dzień Bezpłatnej Diagnozy Logopedycznej. Akcja jest adresowana do rodziców niemowląt, rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, których rozwój, komunikacja lub wymowa budzą niepokój i chcą skonsultować swoje obserwacje lub rozbudzić pojawiające się wątpliwości. Celem akcji jest ułatwienie osobom z zaburzeniami mowy dostępu do profesjonalnej diagnozy logopedycznej, rozpowszechnianiu wiedzy logopedycznej oraz pomoc osobom zainteresowanym w rozwiązywaniu problemów z komunikacją.

źródło: Starostwo Powiatowe w Turku

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Dwie pieczenie na jednym ogniu. Umowa na...

Dwie pieczenie na jednym ogniu. Umowa na największą inwestycję...

06-02-2023
Wycisza, koi i stymuluje. Sala Doświadczania...

Wycisza, koi i stymuluje. Sala Doświadczania Świata w Poradni...

24-10-2022
50-lecie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

50-lecie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

14-09-2021
Europejski Dzień Logopedy w Turku. Przyjdź na...

Europejski Dzień Logopedy w Turku. Przyjdź na bezpłatne diagnozy...

18-02-2021
Barbara Piąstka-Dopieralska nowym dyrektorem...

Barbara Piąstka-Dopieralska nowym dyrektorem Poradni...

30-07-2020
Zaproszenie na webinar dla nauczycieli z...

Zaproszenie na webinar dla nauczycieli z Powiatu Tureckiego

15-05-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama