Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Arkadiusz Przybyła odebrał nominację generalską z rąk Prezydenta RP.

Arkadiusz Przybyła odebrał nominację generalską z rąk Prezydenta RP.
 

Jak informowaliśmy, w poniedziałek Zastępca Komendanta Głównego PSP Arkadiusz Przybyła został mianowany na nadbrygadiera Państwowej Straży Pożarnej. Nominację na generała strażaków Przybyła odebrał dziś, tj. 7 maja 2021 z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego, nadał stopnie generalskie czterem oficerom Państwowej Straży Pożarnej. Wręczenie nominacji przez Prezydenta odbyło się dziś tj. 7 maja br. o godz. 11:30 w Pałacu Prezydenckim w ramach uroczystych obchodów Międzynarodowego Dnia Strażaka. Wśród czwórki nowych generałów straży pożarnej jest związany z powiatem tureckim nadbryg. Arkadiusz Przybyła. W uroczystości udział wziął także wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik.

reklama

To nie pierwszy generał z naszego powiatu w służbie strażackiej. W maju 2017 roku podobny awans otrzymał nadbryg. Marek Kubiak oraz nadbryg. Wojciech Mendelak, który awans generalski uzyskał w 2010 roku.

Arkadiusz Przybyła jest także radnym Rady Powiatu Tureckiego, do której został wybrany z okręgu gm. Kawęczyn i gm. Malanów. Pochodzący z Kowali Pańskich Arkadiusz Przybyła urodził się 19 kwietnia 1970 r. w Turku. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1989 r. jako słuchacz-kadet w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Po ukończeniu wyżej wymienionej szkoły, z dniem 01.08.1991 r. podjął służbę stałą w Zawodowej Straży Pożarnej w Koninie. W następnych latach pełnił służbę na kolejnych stanowiskach służbowych w jednostkach organizacyjnych straży pożarnej na terenie województwa konińskiego, wielkopolskiego oraz w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

W latach 2016-2019 zajmował stanowisko Zastępcy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu. Z dniem 19 grudnia 2019 r. powołany został przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego PSP oraz Zastępcę Szefa Obrony Cywilnej Kraju. Arkadiusz Przybyła jest odznaczony m. in.: Brązowym Krzyżem Zasługi - 2020 r.,  Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej - 2017 r., Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa - 2005 r.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3

Podobne artykuły

Kolejne świadczenia ratownicze dla druhów z OSP...

Kolejne świadczenia ratownicze dla druhów z OSP...

30 wrz.
Pucharowa Środa. Awans dla Tura i deklasacja...

Pucharowa Środa. Awans dla Tura i deklasacja...

8 wrz.
Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

3 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama