wtorek 22 czerwca 2021

Pauliny, Sabiny, Tomasza

26°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Udany niedzielny pobór krwi w OSP Turek i OSP Wyszyna. Dramatycznie niskie zapasy krwi w Kaliszu.

Udany niedzielny pobór krwi w OSP Turek i OSP Wyszyna. Dramatycznie niskie zapasy krwi w Kaliszu.
 

W pierwszy słoneczny weekend majowy w dwóch jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu tureckiego zorganizowano pobór krwi. Cyklicznie organizowane już pobory krwi w OSP Wyszyna oraz OSP Turek zasiliły 40-litrami Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

W niedzielny poranek na apel poboru krwi organizowany przez druhów ochotników z OSP Wyszyna oraz Klub HDK PCK przy OSP Turek odpowiedziało ponad 100 osób, oddając bezinteresownie 40 litrów krwi. W OSP Wyszyna na pobór zgłosiło się 40 osób z czego krew oddało 29 osób, co dało ostatecznie 13 litrów. W OSP Turek zgłosiło sie 67 osób z czego ten życiodajny płyn mogło oddać 60 osób, co przełożyło się na zebranie 27 litrów krwi.

reklama

Zapasy krwi w RCKiK w Kaliszu są na alarmowo niskim poziomie, najniższym wśród tego typu jednostek w całym kraju. Tym bardziej niedzielna akcja była bardzo potrzebna, a efekt w ilości 40 litrów cieszy i jest godny pochwały. Kolejny pobór krwi w naszym powiecie już w jutro tj. w środę 12 maja w Miejskim Domu Kultury od godziny 8:00 do 11.00. Gorąco zachęcamy wszystkich do wsparcia akcji i oddawania tego najjcenniejszego leku jakim jest krew. Obsługę niedzielnego poboru krwi jak zawsze zapewniało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

Podobne artykuły

Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew ratuje...

Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew ratuje życie VI...

z wczoraj
Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W...

Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W akcji 10...

14 czerw.
Oddali 30 litrów krwi w zbiórce z Klubem SHDK...

Oddali 30 litrów krwi w zbiórce z Klubem SHDK RP...

2 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama