piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Władysławów: Kolejna umowa w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg podpisana

Władysławów: Kolejna umowa w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg podpisana
 

W poniedziałek, tj. 14 czerwca 2021 r., podpisano z Wojewodą Wielkopolskim Michałem Zielińskim umowę na dofinansowanie inwestycji drogowej w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Do naszej gminy trafią dzięki temu środki w kwocie 2.208.118,00 zł, co stanowi 80 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia pn. ,,Rozbudowa drogi gminnej Leonia-Stefania-Kamionka.

Gminę Władysławów podczas podpisywania umów w ramach RFRD w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu reprezentowały Wójt Gminy Elżbieta Klanowska oraz Skarbnik Gminy Marzena Ressel.

reklama

Gwoli przypomnienia Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (RFRD) to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej, stanowi także ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki.

Budowa, rozbudowa i modernizacja dróg na terenie gminy jest jednym z priorytetów władz gminy. W związku z powyższym wyrażamy radość, iż możemy podjąć kolejne kroki służące poprawie komfortu i bezpieczeństwa na drodze, tym razem ze szczególnym uwzględnieniem mniejszych miejscowości w naszej gminie – Leonii, Stefanii i Kamionki.

źródło: UG Władysławów

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Władysławów: Kolejna umowa w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg podpisana

Podobne artykuły

Kawęczyn. W Chocimiu drogi wybudowane i po...

Kawęczyn. W Chocimiu drogi wybudowane i po remoncie

19 wrz.
Bartosik

Bartosik "czyni dobro". Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg...

21 lt.
Styczniowy atak zimy. Szklanka na drogach, auta...

Styczniowy atak zimy. Szklanka na drogach, auta po...

21 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama