piątek 21 czerwca 2024

Alicji, Alojzego, Rudolfa

reklama

Porozumienie ws. przejęcia dróg na Młodych podpisane

Marcin Derucki

Porozumienie ws. przejęcia dróg na Młodych podpisane
 

Z nieukrywaną satysfakcją informuję, że burmistrz Romuald Antosik zawarł umowę ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Rozwój” w sprawie przejęcia nieruchomości położonych na osiedlu Młodych, które będą przeznaczone na drogi publiczne. To pierwszy krok do poprawy stanu dróg na tym osiedlu.

Chciałbym także przypomnieć, że w minionym roku miasto przystąpiło do uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ul. Młodych. Plan ma być uchwalony do końca czerwca 2025 roku.

reklama

Obecnie drogi te nie są własnością Gminy Miejskiej Turek i dlatego miasto nie może inwestować na nie swoim terenie. Dlatego tak ważne było dzisiejsze porozumienie, w którym Miasto Turek zobowiązało się na swój koszt wykonać podziały geodezyjne niezbędne do wydzielenia gruntów pod drogi publiczne, które Spółdzielnia przekaże nieodpłatnie.

Chcąc jednocześnie ostudzić niepotrzebne, przedwyborcze emocje, pragnę napisać kilka słów tytułem sprostowania mojego listu z dn. 5 kwietnia, pt. „Dlaczego władze osiedla Młodych szkodzą swoim mieszkańcom?”. W tym miejscu chcę przeprosić za zamieszczenie w tym liście informacji naruszających dobra osobiste Pani Prezes S.M. „Rozwój”.

Dlatego też informuję, że władze Spółdzielni Mieszkaniowej „Rozwój” w żaden sposób nie działają na niekorzyść mieszkańców osiedla Młodych w Turku. Dowodem tego jest dobra informacja o tym, iż burmistrz Romuald Antosik doszedł do porozumienia z władzami spółdzielni w kwestii przejęcia w przyszłości dróg osiedlowych przez miasto.

Marcin Derucki

źródło: materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Listy do redakcji: Kałużny w politycznym...

Listy do redakcji: Kałużny w politycznym czyśćcu

16 maj.
Powstają drogi na os. Leśna. Zakończenie...

Powstają drogi na os. Leśna. Zakończenie inwestycji we wrześniu

9 maj.
Marcin Derucki: Internet pamięta, koniec więc...

Marcin Derucki: Internet pamięta, koniec więc z kłamstwami

17 kw.
Listy do redakcji: Dlaczego władze osiedla...

Listy do redakcji: Dlaczego władze osiedla Młodych szkodzą swoim...

6 kw.
Listy do redakcji: Oświadczenie Spółdzielni...

Listy do redakcji: Oświadczenie Spółdzielni Mieszkaniowej SM Rozwój...

5 kw.
Żałosny przypadek wicedyrektora z PO

Żałosny przypadek wicedyrektora z PO

9 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama