piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

UWAGA! Intensywne burze z gradem i porywistym wiatrem. Alert 2 stopnia dla całego powiatu wg IMGW

UWAGA! Intensywne burze z gradem i porywistym wiatrem. Alert 2 stopnia dla całego powiatu wg IMGW
 

Nad powiat turecki nadciągają burze z możliwymi intensywnymi opadami deszczu w tym grad i porywistym wiatrem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pogodowy alert dla przeważającej części kraju w tym stopień drugi dla naszego powiatu. Apelujemy o ostrożność. 

Synoptycy przewidują burze oraz intensywne opady deszczu (także gradu) spodziewane dziś tj. 22 czerwca w południe aż do późnych godzin nocnych 23 czerwca br. Ostrzeżenie drugiego stopnia będzie obowiązywać w praktycznie na całym terenie środkowej i wschodniej Polski. - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 50 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad. Uwagi: Z uwagi na dynamiczną sytuację meteorologiczną ostrzeżenie może ulec aktualizacji. - czytamy w komunikacie IMGW wydanym dla powiatu tureckiego. Pogodowy alert obowiązywać będzie od godziny 12:00 do 00:00 w środę 23 czerwca. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów wynosi 85 proc.

reklama

Wg trójstopniowej kategoryzacji alertów pogodowych IMGW dla zagrożeń 2 stopnia przewiduje sięwystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Aktualną sytuację pogodową nad miastem i powiatem znajdziecie zawsze w naszym serwisie pogodowym: https://www.turek.net.pl/pogoda.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

UWAGA! Intensywne burze z gradem i porywistym wiatrem. Alert 2 stopnia dla całego powiatu wg IMGW

Podobne artykuły

Wysoka temperatura i burze z gradem....

Wysoka temperatura i burze z gradem. Ostrzeżenie I...

23 lip.
Alert pogodowy trzeciego stopnia! Będzie...

Alert pogodowy trzeciego stopnia! Będzie upalnie i...

1 lip.
Jeszcze tylko dwa dni na złożenie deklaracji do...

Jeszcze tylko dwa dni na złożenie deklaracji do...

29 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama